موضوعات
کیش

مرتضی بانک جایگزین ترکان در شورای مناطق آزاد شد

نویسنده:
«مرتضی بانک»، معاون سرپرست نهاد ریاست جمهوری، جایگزین «اکبر ترکان» در شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد.
1396/06/14
به گزارش آنا، مرتضی بانک سیاستمدار و کارشناس امور بازرگانی، گردشگری و صنعت، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه است و همچنین معاونت کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران را در سابقه مدیریتی خود داراست. او همچنین معاون پژوهشکده و معاون دفتر و مشاور مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور حسن روحانی بوده است.  بانک در دوره ریاست‌جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، استاندار کرمان و در دوره اصلاحات، معاون اداری مالی وزارت امور خارجه بوده است.

 توقیف لنج باری کالای قاچاق در کیش
فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از توقیف یک فروند لنج باری و کشف مقادیری کالای قاچاق توسط دریابانان این جزیره و همچنین دستگیری 6 نفر در این ارتباط خبر داد.
به گزارش پایگاه پلیس، سرهنگ «رحیم جهانبخش» افزود: به‌منظور مبارزه با قاچاق کالا و طرح کنترل نوار مرزی، دریابانان کیش موفق به توقیف یک فروند شناور باری حامل انواع کالای قاچاق و همچنین دستگیری ناخدا و 5 ملوان این لنج شدند.
فرمانده انتظامی ویژه کیش با تأکید بر دستورات سردار اشتری، مبنی بر این‌که نیروی انتظامی به هر مقدار که بتواند مانع ورود کالای قاچاق به کشور شود، به همان اندازه به تولید و اشتغال کمک کرده است، گفت: آب‌های سرزمینی حوزه استحفاظی زیر ذره‌بین دریابانان کیش خواهد بود و به قاچاقچیان کالا اجازه جولان در خلیج‌فارس را نخواهند داد. جهانبخش در ادامه افزود: ماموران پایگاه دریابانی کیش با اشراف اطلاعاتی در محدوده 8 مایلی جنوب جزیره کیش، در عملیاتی غافلگیرانه لنج باری مذکور را که از کشور امارات به مقصد بندر دیر در استان بوشهر در حال حرکت بود، شناسایی و توقیف کردند. وی عنوان کرد: ماموران در بازرسی از این لنج، 24‌تن برنج، 10 هزارکیلوگرم مغز گردو، 4790 کارتن شامل (نسکافه، کاپوچینو، بیسکوئیت، چای، کاکائو و شیرخشک)، 12‌بسته پوشاک، 500‌عدد باطری خودرو، 400 بسته نوشابه انرژی‌زا و 220‌کارتن روغن خوراکی را کشف کردند.  جهانبخش گفت: کارشناسان گمرک ارزش کالاهای قاچاق کشف‌شده را بالغ بر 20میلیارد ریال برآورد کردند. همچنین متهمان این شناور با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code