موضوعات
کیش

مدیر‌عامل منطقه آزاد کیش منصوب شد

نویسنده:
«محمدابراهیم انصاری لاری» به‌عنوان مدیرعامل منطقه آزاد کیش منصوب شد.
1396/07/18
به گزارش ایرنا، با تصویب ریاست شورای عالی مناطق آزاد تجاری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری، «محمدابراهیم انصاری لاری» به‌عنوان مدیرعامل منطقه آزاد کیش منصوب شد.
سوابق مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش به این شرح است:
وی متولد ۱۶ آبان ماه ۱۳۳۹ در لار و دانش‌آموخته حقوق است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در لار به پایان رساند.
در سال ۱۳۶۲ با کسب رتبه دوم کنکور سراسری در رشته حقوق دانشگاه تهران به تحصیل مشغول و همزمان مدیرکل بازرسی و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌شود و با روزنامه‌های کیهان، جمهوری اسلامی و اطلاعات در سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷ همکاری می‌کند.
انصاری لاری استاندار سابق بوشهر (مهر ماه ۱۳۷۶ تا شهریور ماه ۱۳۷۸)، استاندار سابق استان فارس (۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴) و رئیس سازمان ثبت احوال ایران بوده است. وی قبل از انتصاب در سمت‌های سیاسی، کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است. مدتی نیز معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال بود.
علاقه به کتاب و مطبوعات در سال‌های ۱۳۶۹ تا سال ۱۳٧۵موجب می‌شود علاوه‌بر مدیرمسئولی نشریاتی چون «میلاد» در لارستان، ماهنامه «نمایه»، ماهنامه «پیام کتابخانه»، «روز هفتم»، «فردای بهتر»، به عضویت هیات امنای کتابخانه ملی ایران درآید و دبیر کل هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور شود.
عضویت در شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران، مؤسسه رسانه‌های تصویری، مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و چاپ و انتشار چند کتاب و مقاله از دیگر فعالیت‌های فرهنگی او در این سال‌هاست.
بر اساس این گزارش، «علی‌اصغر مونسان» پیش‌تر مدیرعامل منطقه آزاد کیش بود.
مونسان اکنون معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.
جزیره مرجانی کیش با حدود 40 هزار نفر جمعیت‌، 90 کیلومترمربع وسعت دارد و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق آزاد و گردشگری کشور در آب‌های خلیج همیشه‌ فارس واقع شده است.

جزیره هندورابی؛ مقصد گردشگری پایدار در خلیج‌ فارس
معاون محیط‌زیست دریایی سازمان محیط‌زیست گفت: هندورابی به‌عنوان یک جزیره پایلوت گردشگری پایدار مطرح‌ شده است و برای عدم ورود صنایع به این منطقه پافشاری خواهیم کرد.
به گزارش فرینا، «پروین فرشچی» در‌خصوص تبدیل جزیره هندورابی به‌عنوان مقصد گردشگری، گفت: توسعه این جزیره صرفاً به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری پایدار خواهد بود.
وی افزود: برای دستیابی به اهداف گردشگری پایدار در جزیره هندورابی باید سختگیری‌های لازم را به‌منظور راه‌ نیافتن صنایع به آن داشته باشیم.
فرشچی با اشاره به این‌که سازمان محیط‌‌ زیست بر روند توسعه جزیره هندورابی نظارت دارد، اظهار کرد: این نظارت با همکاری منطقه آزاد کیش خواهد بود.

انتصاب معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد
معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور منصوب شد.
مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حکمی «علیرضا جعفری هرندی» را به‌عنوان «معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» منصوب کرد.
به گزارش فرینا، در حکم «مرتضی بانک» آمده است:
نظر به تجربیات و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این ابلاغ، به عنوان «معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» منصوب می‌شوید.
اجرای برنامه‌های تحول اداری، توانمندسازی سرمایه‌های انسانی، پیگیری امور حسابرسی سازمان‌های مناطق آزاد، بررسی مقدماتی صورت‌های مالی و گزارش عملکرد سازمان‌های مناطق، تمهید مقدمات لازم برای تشکیل کارگروه تخصصی و شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برنامه‌ریزی و ساماندهی امور اداری و مالی و اتخاذ تدابیر لازم برای پشتیبانی از فعالیت‌های دبیرخانه و ساماندهی دبیرخانه مکاتبات از اهم مسئولیت‌های جنابعالی به شمار می‌رود که انتظار می‌رود با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود و همکاری سایر معاونان و مدیران دبیرخانه و مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اولویت‌های کاری آن حوزه قرار گیرد.

 حضور 4 شرکت از کیش در هیا‌ت مدیره جدید شرکت آذرآب
7 عضو حقوقی هیات مدیره جدید شرکت آذرآب اراک از‌سوی مجمع عمومی این شرکت انتخاب شدند که در میان آنها 4 شرکت با کیش مرتبط است.
به گزارش ایرنا، مجمع عمومی شرکت آذرآب با حضور 59 درصد از سهامداران در محل استانداری این استان برگزار شد.
در این نشست شرکت مهندسین مشاور دریا ساحل، نانو تثبیت خاک، شرکت ساختمانی کیش ساحل سازه، کیش متال، شرکت فنی- مهندسی مهندسی جنوب تاسیسات کیش، کیش اویل و شرکت فنی- مهندسی مهندسی جنوب تاسیسات به‌عنوان هیات‌مدیره حقوقی کارخانه آذرآب اراک انتخاب شدند.
هیات مدیره حقوقی کارخانه آذرآب اراک تا 2 هفته فرصت دارند افراد حقیقی را برای هیات مدیره این شرکت معرفی کنند.
پس از پرداخت معوقات و بازگشت به کار کارگران و آغاز مجدد تولید در شرکت آذرآب اراک، پیگیری و تعیین تکلیف هیات مدیره و مدیریت این شرکت از دیگر تصمیمات کوتاه‌مدت استاندار مرکزی و وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی به‌عنوان نماینده دولت بود که روز جاری در فضایی آرام در استانداری این استان انجام شد.
سایر مصوبات و راهکارهای میان و بلند‌مدت از‌جمله تهیه سفارش کار برای شرکت آذرآب از دیگر برنامه‌های استانداری استان مرکزی است که این موضوع نیز در دست اقدام و پیگیری قرار دارد.شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال 1364 در اراک آغاز به کار کرد.
این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل‌های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.
شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال 1364 در اراک آغاز به کار کرد.
این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی، مخازن تحت فشار، مبدل‌های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code