موضوعات
کیش

عاشورای حسینی در کیش

نویسنده:
همزمان با سراسر کشور آیین‌های عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورا در جزیره کیش برپا شد.
1396/07/10
به گزارش همشهری، همچنین نماز ظهر عاشورا با حضور پرشور عزاداران حسینی اقامه شد. عزاداران حسینی از ساعت 9‌صبح روز‌گذشته در دسته‌های مختلف عزاداری و در قالب 43‌هیات مذهبی از نقاط مختلف جزیره و با برگزاری برنامه‌های ویژه در مصلای بزرگ جزیره کیش جمع شدند و به عزاداری پرداختند. پس از این عزاداری پرشور نماز ظهر عاشورا با حضور مردم و مسئولان برپا شد تا دوباره یادآوری شود که سیدالشهدا(ع) برای حفظ نماز در صحرای کربلا به شهادت رسید.
همچنین‌ همزمان با سراسر کشور و به مناسبت ایام عزاداری و سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع ) و 72 یار با‌وفای وی برنامه‌های ویژه‌ای بر اساس سنت هر سال در ایام و شب‌های محرم در تکایا، مساجد و بازارهای کیش برگزار شد.
بر این اساس مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی جمعه شب از ساعت 21:30 با حضور هیات‌های عزاداری در مقابل مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
 مراسم عزاداری روز تاسوعا هم از ساعت 10 صبح روز شنبه 8 مهر آغاز شد  و نماز جماعت ظهر و عصر در ‌مسجد خاتم‌الانبیا(ص) برگزار شد.
همچنین آیین سوگواری و عزاداری شب عاشورای حسینی نیز با حضور عاشقان اهل بیت(ع) از ساعت 21:30 در میدان ساحل جزیره کیش برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در جزیره کیش 43 هیات مذهبی هر سال برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت ایام محرم برگزار می‌کنند و عکاسان و تصویربردارانی از نقاط مختلف کشور لحظات ناب عاشقی را ثبت و ضبط می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code