موضوعات
کیش

صادرات ۸ میلیون دلاری میگوی قشم

نویسنده:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات میگوهای پرورشی این جزیره به کشورهای فرانسه، روسیه و چین با ارزشی حدود ۸ میلیون دلار، طی 2 دوره برداشت از 2 مزرعه پرورش میگو در سال خبر داد.
1396/08/29
به گزارش مهر، «حمیدرضا مومنی»، در حاشیه آغاز دومین مرحله برداشت میگو، گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان برداشت دور دوم میگو از ۳۰ استخر این مزرعه در غرب جزیره قشم، به حدود ۲۰۰ تُن برسد که پس از طی مراحل آماده‌سازی و بسته‌بندی برای صادرات، حجم آن به نصف تقلیل می‌یابد.
او با اعلام اینکه همه مراحل پرورش تا عمل‌آوری و بسته‌بندی میگوهای صادراتی مزرعه مروارید شکیل قشم توسط بومیان جزیره که در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌‌اند انجام می‌شود، افزود: ارزش صادراتی هرکیلو از این میگوهای صادراتی ۱۵ تا ۲۵ گرمی، حدود ۲۰ دلار است.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، میزان برداشت مرحله اول تولید میگو در این مزرعه ۱۱۰ تُن بود، اما امروز شاهد افزایش ۹۰ درصدی آن در مرحله دوم برداشت هستیم.
وی با اشاره به متوسط برداشت میگو در کشور که ۳ تا ۴ تُن در هر هکتار است، رکورد برداشت ۷ تُن میگو در هر هکتار مزارع پرورشی منطقه آزاد قشم را حرکت موفق و علمی فعالان این صنعت در این جزیره دانست و اظهار امیدواری کرد میزان برداشت میگو در قشم به رقم ۲۰ تُن در هر هکتار برسد.
این مسئول افزود: اکنون 2 مزرعه پرورش میگو در منطقه آزاد قشم احداث‌ شده که در مجموع با ۶۷ هکتار فضای زیرکشت، حدود ۸ میلیون دلار میگوی صادراتی به کشورهای هدف را در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت خواهند کرد.
مومنی عنوان کرد: صنعت پرورش میگو در منطقه آزاد قشم از سال ۱۳۹۴ آغاز و پیش‌بینی می‌شود حجم تولید و صادرات این محصول در سال جاری با رشد ۹۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code