موضوعات
کیش

سرمایه‌گذاری 600 میلیارد ریالی روی کوه

نویسنده:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از آماده‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای طرح تفریحگاه دریا به دریا بر بلندای کوه سموران در روستای سهیلی جزیره خبر داد.
1396/06/14
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، «سید محمد‌امین جعفری‌حسینی» با اعلام این‌که از بلندای این کوه می‌توان آب‌های نیلگون خلیج‌فارس در سواحل شمالی و جنوبی جزیره قشم را به تماشا نشست، افزود: با اجرای تفریحگاه روی کوه سموران روستای سهیلی، همچنین می‌توان زیبایی‌هایی همچون جنگل دریایی حرا در روستاهای سهیلی، گورزین، طبل و آب‌های ساحلی جزیره هنگام را نظاره کرد.
وی افزود: سازمان منطقه آزاد قشم با اجرای عملیات تسطیح، زیرسازی و آسفالت از پایین کوه تا کمرکِش آن، شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم کرده است، به‌طوری که اکنون نیز می‌توان با وسایل نقلیه از پایین تا بالای کوه تردد کرد.
به گفته جعفری حسینی، با ساخت رصدخانه بر بلندای این کوه، می‌توان فعالیت‌های مهم علمی مربوط به حوزه ستاره‌شناسی را با توجه به شرایط عالی این منطقه انجام داد.
وی با اعلام این‌که ایجاد یک جاذبه گردشگری بر بلندای کوه سموران به 600 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز دارد، ادامه داد: سازمان منطقه آزاد قشم آماده است با مشارکت بخش خصوصی، در این طرح مهم، سرمایه‌گذاری کند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از این محل به‌عنوان یکی از مناطق ویژه گردشگری نام برد و گفت: ایجاد باغ فرهنگی، فضای سبز، امکانات تفریحی، فضاهای ورزشی، اقامتگاه‌های شبانه، غرفه‌های فروش صنایع دستی، رستوران و... روی این کوه موجب افزایش سفر گردشگران از نقاط مختلف ایران و کشورهای خارجی به جزیره قشم می‌شود.
این مسئول به قدمت این کوه تاریخی نیز اشاره کرد و گفت: مردم جزیره قشم از گذشته‌های دور برای بازی‌های بومی و محلی و حتی شکار و دیده‌بانی از بلندای این کوه استفاده می‌کردند.
جعفری‌حسینی بیان کرد: همه مجوزهای مورد‌ نیاز این طرح تفریحی از ادارات محیط‌زیست، میراث‌فرهنگی و منابع طبیعی کسب شده است و با جذب سرمایه‌گذار برای اجرای این طرح، یک جاذبه بسیار زیبا به مجموعه‌های ارزشمند گردشگری قشم اضافه خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code