موضوعات
کیش

ساخت پیشرفته ترین آمبولانس دریایی

نویسنده:
مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم از ساخت پیشرفته ترین آمبولانس دریایی کشور با مشارکت خیرین برای تقویت اورژانس دریایی در این جزیره خبر داد.
1396/03/29
به گزارش ایرنا، «حمیدرضا بهزادی» با اشاره به رونمایی از این آمبولانس در هفته دولت گفت: سرعت بالا، امکان ارائه خدمت به چند بیمار و مصدوم به طور همزمان و قابلیت مانور در شرایط جوی نامساعد از ویژگی‌های این شناور آمبولانس پیشرفته است. وی افزود: همچنین 2 موتور 350 و قابلیت بیرون آمدن این شناور از زیر آب در صورت مواجهه با موج‌های بلند و ادامه حرکت در مسیر پیش بینی شده از دیگر امتیازهای این شناور آمبولانس با ارزش حدود 30 میلیارد ریالی است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم بیان کرد: ساخت این شناور آمبولانس دریایی با امضای تفاهم نامه ای بین شبکه بهداشت و شرکت شناورسازی مدکندآلوی قشم آغاز شد که هزینه ساخت آن توسط مدیریت این شرکت و 2 میلیارد ریال نیز توسط یکی از خیران روستای طبل تامین شده است.
او اضافه کرد: تامین تجهیزات پیشرفته پزشکی از جمله دی. سی. شوک، مانیتورینگ قلبی، ونتیلاتور، پالس اکسی متر، ساکشن، کیف احیا، لانگ بکبورد، اسکوپ، کپسول اکسیژن، تخت بیمار و سایر داروها و امکانات مورد نیاز فوریت‌های پزشکی در کنار نیروی درمانی و ناوبری توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تامین خواهد شد.
بهزادی عنوان کرد: اکنون یک دستگاه شناور آمبولانس دریایی کوچک با امکان ارائه خدمت همزمان به 2 بیمار فعالیت می‌کند و به طور میانگین ماهانه 30 تن بیمار برای درمان از قشم به بندرعباس اعزام می‌شوند که با اضافه شدن آمبولانس دریایی جدید، خدمات رسانی به بیماران در شرایط اضطراری بهبود خواهد یافت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code