موضوعات
کیش

رونمایی از دوره جدید ماهنامه «آغاز »

نویسنده:
مراسم رونمایی از دوره جدید ماهنامه « آغاز» با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.
1396/06/14
به گزارش فرینا، در این مراسم «اکبر ترکان» از دوره جدید ماهنامه آغاز نشریه تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور رونمایی کرد.
وی در این مراسم بر لزوم اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری‌شده در مناطق آزاد در دولت یازدهم و نیز برنامه‌های این مناطق در دوره 4 ساله دولت دوازدهم تاکید کرد. ترکان افزود: مناطق آزاد در دولت دوازدهم به سمت «نظام‌های داوری مستقل» و «جریان‌های پولی ـ مالی مستقل از سرزمین اصلی و در چارچوب‌های بین‌المللی» ورود می‌کنند.
این به آن معناست که مناطق آزاد کشور به سوی «نسل چهارم» این مناطق که همان «مناطق آزاد پولی ـ بانکی» است، حرکت خواهند کرد. لازم به ذکر است ماهنامه آغاز که با وقفه‌ای 2 ساله مجددا به عرصه مطبوعات کشور بازگشته است، تنها نشریه تخصصی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است که زیر نظر روابط‌عمومی دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعالیت می‌کند.

آزادسازی 181 هزار مترمربع از زمین‌های ملی در قشم
مدیر کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد قشم از آزادسازی افزون ‌بر 181‌هزار و 246 مترمربع از زمین‌های ملی و دولتی در نقاط مختلف این جزیره در تیر و مرداد امسال خبر داد. به گزارش ایرنا، «صابر قهرمانی» گفت: ارزش زمین‌های آزادشده از چنگال متصرفان در 2 ماه گذشته، 82 میلیارد و 933 میلیون ریال است. وی افزود: 71 هزار و 400 متر از زمین‌های ملی و دولتی به ارزش 30 میلیارد و 810 میلیون ریال با همکاری دستگاه قضا، نیروی انتظامی و مردم قشم در تیر ماه امسال در 6 نقطه جزیره از دست سودجویان خارج شد. مدیر کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: 20 عملیات آزادسازی در 14 منطقه جزیره قشم انجام شد که در آن 109 هزار و 846 مترمربع از زمین‌های ملی و دولتی به ارزش 52 میلیارد و 123 میلیون و 200 هزار ریال از دست متصرفان بیت‌المال آزاد شد.
وی اضافه کرد: ‌نیروهای کنترل و نظارت سازمان منطقه آزاد با تعامل همه مسئولان برای جلوگیری از پدیده شوم زمین‌خواری در قشم به طور منظم بازرسی انجام می‌دهند که در نتیجه آن آمار اقدام‌های غیرقانونی افراد سودجو در این جزیره نسبت به سال‌های گذشته، به شدت کاهش داشته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code