موضوعات
کیش

رونمایی از حامی‌کارت صنعت در جزیره

نویسنده:
«حامی‌کارت» صنعت با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رونمایی شد.
1396/05/22
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این مراسم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و مدیران ارشد جزیره و جمعی از فعالان اقتصادی و صنعتگران کیش حضور داشتند. خدمت در حوزه صنعت در این مراسم «علی‌اصغر مونسان» با قدردانی از زحمات صنعتگران فعال در جزیره کیش، فعالیت در عرصه صنعت را خدمتی بزرگ توصیف کرد و افزود: توسعه صنعت، اشتغال و تولید تاکید مقام معظم رهبری و از ضرورت‌های رونق اقتصادی در کشور است.
وی با بیان این‌که با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش باید رشد، تولید و اشتغال در کیش بیشتر شود، اظهار کرد: با ایجاد حامی‌کارت صنعت می‌توان صنعتگران را به مجموعه سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت‌های تابع و سایر دستگاه‌های اجرایی مستقر در کیش شناسایی و معرفی کرد تا با ایجاد بستر مناسب، بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خدمات متناسب با نیازهای صنعتگران ارائه کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: در این زمینه ابلاغیه‌ای برای همه دستگاه‌های اجرایی و مدیران سازمان صادر شده تا صنعتگران بتوانند در سریع‌ترین زمان با مدیر مربوط ارتباط بگیرند.
مونسان با اشاره به مزیت‌هایی که قانون برای مناطق آزاد مهیا کرده است، عنوان کرد: این جزیره بستری خوب و محلی مناسب برای فعالیت صنعتگران است. امیدواریم تا پایان امسال، شاهد رضایت 90 درصدی از سوی صنعتگران کیش باشیم که این خود موجب تولید در سطح بالا می‌شود.
وی با بیان این‌که فرمانده اقتصاد مقاومتی به‌منظور ارتقای صنعت جزیره کیش ماموریتی به این منطقه آزاد ابلاغ کرده است، گفت: جزیره کیش صاحب صنایع خوبی است و ظرفیت‌های خوبی هم برای فعالیت صنایع غیر‌آلاینده و دانش‌بنیان دارد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این‌که صنعت در جزیره رو به رشد است، گفت: جزیره کیش می‌تواند قطب صنایع های‌تک، دانش‌بنیان و محل صادرات باشد. امیدوارم بتوانیم تامین‌کننده نیازهای داخلی و خارجی از جزیره کیش باشیم.
وی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های جزیره کیش انتقال فن‌آوری است که تلاش می‌کنیم در این زمینه هم ارتقا و توسعه داشته باشیم و به شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در جزیره کیش یاری برسانیم. در‌این‌خصوص در حال مهیا کردن زیرساخت‌های مناسب هستیم تا بتوانیم درمقایسه با دیگر شهرهای کشور تسهیلات بیشتری را در اختیار شرکت‌ها قرار دهیم.

تمرکز بر افزایش تولید
در این مراسم همچنین «علی جیرفتی»، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، با قدردانی از صنعتگران جزیره کیش درخصوص حامی‌کارت صنعت گفت: کارت صنعتگران بر افزایش تولید تمرکز می‌کند و بر اساس میزان شاخص‌هایی که در این زمینه تعریف شده، از‌جمله میزان تکنولوژی، اشتغالزایی و صنایعی که انتقال تکنولوژی همراه داشته‌اند، میزان صادرات به سرزمین اصلی و خارج از کشور امتیازدهی می‌شود.
جیرفتی در ادامه گفت: در میان صنایع، موضوعات دانش‌بنیان امتیاز بالاتری کسب کردند و درنهایت رنکینگ‌بندی بین 400 صنعت کیش براساس همین شاخص‌ها انجام شد.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با بیان این‌که مناطق آزاد باید سکوی صادرات باشند نه واردات و قاچاق کالا، گزارشی از عملکرد حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری در طول 4 سال گذشته ارائه داد.
وی در این گزارش مطالبی در‌خصوص تغییر رویکرد منطقه آزاد کیش از واردات به صادرات کالا، حمایت از صنعتگران نوپا و ایجاد 69 کارخانه جدید با ارزش افزوده بالا، جذب حدود 1500 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در کیش، راه اندازی شهرک صنعتی شماره 6 برای صنایع کوچک، ثبت رکورد بی‌سابقه جذب سرمایه‌گذاری در طول 24 سال تاسیس منطقه آزاد کیش طی 3 سال گذشته، رشد صادرات، ثبت و ایجاد 15 شرکت دانش‌بنیان، فعال شدن انتقال فن‌آوری، ایجاد زون دوم فاز 3 شهرک صنعتی به عنوان شهرک صنعتی شماره 7 ، ایجاد صنایع بزرگ، رشد صنایع های‌تک در کیش، ارائه بیشترین خدمات فنی و مهندسی و کسب رتبه ممتاز صادرات در مقایسه با سایر مناطق آزاد کشور ارائه داد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code