موضوعات
کیش

رفع مشکلات شهرک نوبنیاد

نویسنده:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درخصوص رفع مشکلات شهرک نوبنیاد دستور تسریع داد.
1396/04/11
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، «علی اصغر مونسان» در بازدید از فاز 2 و 3 نوبنیاد از این منطقه مسکونی به عنوان یکی از زیباترین شهرک‌های کشور یاد کرد و افزود: شهرک نوبنیاد یکی از استانداردترین و زیباترین شهرک‌های کشور است که به لحاظ شهرسازی نیز اصول شهری و معماری به بهترین نحو در آن رعایت شده و همه قطعات براساس طراحی منظم و زیبا ساخته شده است.
وی افزود: این شهرک بدون هیچ تخلف ساختمانی کاملا بر اساس طراحی‌های انجام شده ساخته شده است. از همه سرمایه گذاران و حوزه‌های نظارتی سازمان در ساخت این شهرک زیبا تشکر می‌کنم.
مونسان با اشاره به بازدیدهای مستمر انجام شده از روند احداث شهرک نوبنیاد عنوان کرد: فضاهای باز شهری، دید خوب آسمان و طراحی و اجرای صحیح معابر از مزیت‌های این شهرک مسکونی است و در این بازدید هم در خصوص تسریع در تکمیل فضاهای شهری شهرک نوبنیاد دستورات لازم به مسئولان مربوط داده شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد با بیان این‌که در حوزه فضای سبز و سنگفرش معابر تاکنون اقدامات زیادی انجام شده است، گفت: 4 هزار متر مربع از پیاده روها در این شهرک سنگفرش شده اما هنوز حجم زیادی باقی‌مانده است. همچنین در این بازدید مقرر شد در قسمت‌هایی که معابر عریض است، علاوه بر سنگفرش، فضای سبز هم ایجاد شود.
به گفته مونسان، عملیات نصب تابلوهای شهری و علائم رانندگی نیز در این شهرک به پایان رسیده و قرار است به زودی، عملیات سنگفرش معابر فازهای 2 و 3 شهرک نوبنیاد اجرا شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: در افق‌های بعدی فضاهای مورد نیاز این شهرک در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی تامین خواهد شد. همچنین قطعات مناسبی برای این فضاها پیش‌بینی شده و متناسب با حجم جمعیتی این شهرک برای فضاهای فرهنگی، پروژه‌هایی تعریف خواهد شد. وی با ابراز رضایت از اقدامات انجام شده و در دست اجرا در شهرک نوبنیاد گفت: این شهرک یکی از شهرک‌های خوب کشور است و با پایان یافتن عملیات پیمانکاری به یکی از شهرک‌های نمونه کشور تبدیل می‌شود.
مونسان در خصوص حمل و نقل و تردد وسائط نقلیه عمومی در این شهرک نیز گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی دستوراتی مبنی بر تردد مینی بوس‌ها و سرویس دهی مناسب به ساکنان شهرک نوبنیاد به مینی بوسرانی داده شده و در مورد تاکسی‌های خطی هم ایستگاه‌هایی مشخص می‌شود که به منظور تامین رفاه شهروندان و رفع مشکلات حمل و نقل، رانندگان ملزم به خدمات دهی به شهروندان در شهرک نوبنیاد هستند.

پیگیری برای آزاد سازی خروج خودرو از کیش
همچنین مونسان از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده برای کسب مجوز خروج خودرو از کیش خبر داد.
وی در خصوص خروج خودرو از جزیره کیش به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی گفت: آزادسازی مجوز خروج خودرو در اختیار گمرک جمهوری اسلامی است، زیرا بخشنامه گمرک مانع خروج خودرو هاست.
 وی افزود: تاکنون در این خصوص مکاتباتی با گمرک داشته ایم. حتی به عنوان رئیس شورای تامین نیز با گمرک مکاتبه کرده ام و منتظر پاسخ از سوی گمرک هستیم تا در این خصوص گمرک یا منطق مشخصی برای این دستورالعمل ارائه کند یا این وضعیت ساماندهی شود.
مونسان تاکید کرد: ایجاد مشکل در برخی مناطق آزاد دلیل خوبی برای بخشنامه عمومی و سراسری نیست. تاکنون هیچ مشکلی در خروج خودرو و بازگشت خودروها به کیش نبوده و خودروها همیشه با مجوز تردد می‌کردند که این موضوع مورد تایید گمرک نیز هست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: تامین منافع عمومی و رفاه مردم اولویت کاری ما در سازمان منطقه آزاد کیش است. به همین منظور در تلاش هستیم که کیش مستثنی از این بخشنامه باشد و خانواده‌ها بتوانند از امکان سفر با خودرو شخصی به سرزمین اصلی بهره مند شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code