موضوعات
کیش

رصد تردد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز

نویسنده:
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: هرگونه تردد و رفت‌وآمد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و تنگه هرمز کنترل و رصد می‌شود.
1396/07/19
به گزارش ایسنا، سردار «علیرضا تنگسیری»  افزود: با حضور پرصلابت نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس، دشمن در آب‌های تحت نظارت ما حضور ندارد.
وی عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس نیروی دریایی سپاه ۶ سیلی محکم و ۱۳۹ مقابله‌به‌مثل به آمریکایی‌ها وارد کرد.
 تنگسیری عنوان کرد: یکی از این سیلی‌های محکم حماسه ۱۶ مهر سال ۶۶ است که یک بالگرد آمریکایی مورد هدف موشک سپاه قرار گرفت.جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها در زمان جنگ، سکو‌ها و کشتی‌های نفتی ایرانی را در خلیج‌فارس مورد هدف قرار می‌دادند، اما کشور‌های حامی صدام و اروپایی‌ها به‌راحتی در این دریا نفت جابه‌جا می‌کردند.
تنگسیری بابیان این‌که در نبرد ۱۶ مهر ۶۶، هفت نفر از نیرو‌های نیروی دریایی سپاه شهید شدند، اظهار کرد: بعد از دفاع مقدس، نیروی دریایی سپاه 2 آمریکایی، 2 انگلیسی، یک کانادایی و یک استرالیایی‌ را دستگیر کردند که به آب‌های سرزمینی ما واردشده بودند.
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: اکنون نیروی دریایی سپاه دارای شناور‌های تندرو حامل موشک‌هایی است که قادر است از فواصل زیاد هدف را مورد اصابت قرار دهد.
وی اضافه کرد: نیروی دریایی سپاه دارای سلاح‌هایی است که قادر است بالگرد‌ها و هواپیما‌ها را ساقط یا آتش حجیمی ایجاد کند که بخشی از این سلاح‌ها در رزمایش‌ها به نمایش گذاشتهشده است.
 تنگسیری در پایان گفت: خلیج‌فارس خانه ماست و ما به دنبال برقراری امنیت، صلح و دوستی با کمک کشور‌های همسایه هستیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code