موضوعات
کیش

حمایت شرکت‌های حوزه انرژی از زلزله‌زدگان

نویسنده:
با پیشنهاد گروهی از روزنامه‌نگاران حوزه انرژی، شرکت‌های حوزه نفت و انرژی کشور همزمان با نمایشگاه انرژی کیش، به کمپین حمایت از مردم زلزله‌زده مناطق غرب کشور خواهند پیوست.
1396/09/07
به گزارش ایسنا، همچنین با موافقت مجری برگزاری این رویداد، نمایشگاه انرژی کیش به‌منظور عمل به مسئولیت اجتماعی خود، بخشی از عواید برگزاری نمایشگاه امسال را به حمایت از زلزله‌زدگان غرب کشور اختصاص خواهد داد.
«مهرشاد صدیقی» در این مورد گفت: نمایشگاه انرژی کیش درنظر دارد بخشی از عواید برگزاری این رویداد را برای کمک به مردم زلزله‌زده غرب کشور که در زلزله آبان‌ماه استان کرمانشاه خسارات جبران‌ناپذیری دیده‌اند، اختصاص دهد.
وی با اعلام این خبر افزود: به علاوه، این امکان را برای شرکت‌های مشارکت‌کننده در نمایشگاه امسال درنظر گرفته‌ایم که در صورت تمایل، مبالغی در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از تعرفه‌های عادی حضور در نمایشگاه‌ را برای کمک به مردم زلزله‌زده غرب کشور پرداخت کنند که این مبالغ برای کمک به ساخت مدرسه‌ یا بیمارستانی در مناطق زلزله‌زده اختصاص خواهد یافت و جزئیات مالی روند پیشرفت این اقدام جمعی به‌صورت شفاف در دسترس همگان خواهد بود.
به گفته صدیقی، شرکت‌هایی که به حامیان مردم زلزله‌زده غرب کشور در این نمایشگاه بپیوندند با نشانی ویژه‌ از دیگران در این نمایشگاه متمایز خواهند بود و علاوه بر این، مذاکراتی با وزارت نفت و شرکت‌های اصلی تابع این وزارتخانه و همچنین وزارت نیرو در جریان است تا تلاش این نمایشگاه در کنار سایر نمایشگاه‌های مرتبط با حوزه انرژی از جمله نمایشگاه نفت تهران که در اوایل سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود، به صورت متمرکز و هدفمند برای کمک به منطقه زلزله‌زده مورد استفاده قرار گیرد.
مجری نمایشگاه انرژی کیش افزود: علاوه بر این، در این نمایشگاه غرفه‌ای به طور ویژه به پیگیری اجرای این کمپین اختصاص خواهد یافت که علاوه‌بر ارائه گزارش روند اجرای این طرح به مشارکت‌کنندگان، کمک‌های بازدیدکنندگان را نیز برای اجرای بهتر این طرح دریافت خواهد کرد.
براساس این گزارش، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی کیش از دوم تا پنجم بهمن‌ امسال در محل برگزاری نمایشگاه‌های جزیره کیش با حضور شرکت‌های ایرانی و خارجی حوزه انرژی برگزار خواهد شد.
پیش از این، گروهی از روزنامه‌نگاران پیشنهاد داده‌بودند با استفاده از ظرفیت برگزاری نمایشگاه‌ها در حوزه نفت و انرژی که محل گردهمایی شرکت‌های بزرگ این حوزه است و با حمایت مدیران، بخشی از عواید نمایشگاه‌های این حوزه در یک‌سال آینده برای کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده اختصاص یابد. در نخستین گام نمایشگاه انرژی کیش با این پیشنهاد موافقت کرد و روزنامه‌نگاران حوزه انرژی طرح پیوستن نمایشگاه نفت تهران و سایر نمایشگاه‌های بخش انرژی کشور به این کمپین را ادامه خواهند داد.
در طرح اولیه این پیشنهاد آمده است: «زلزله شباهنگام یکشنبه ۲۱ آبان‌ماه، همچنان که رنج مردم را تصویر کرد جلوه‌هایی از نوع‌دوستی و همبستگی ملی را نیز به تصویر کشید. تب این مهربانی، اما نباید سرد شود. به طول زمان بازسازی‌ها پس از زلزله‌های لوشان و منجیل، بم و اردبیل که نگاه کنید، به نظر می‌توان این زمان را در زلزله کرمانشاه کوتاه‌تر کرد. به شرط آنکه هم دولت وظیفه‌اش را به‌درستی انجام دهد (حتی با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای)، هم کمک‌های مردمی قطع نشود. این‌گونه رنج و درد مردم زودتر پایان می‌یابد، هرچند غم از دست دادن عزیزان‌شان بی‌انتهاست».ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code