موضوعات
کیش

حضور هنرمندان صنایع‌دستی قشم در ۷ نمایشگاه معتبر ملی

نویسنده:
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با اجرای فاز نخست طرح جامع صنایع دستی جزیره قشم، هنرمندان صنایع دستی این جزیره با حضور در 7 نمایشگاه معتبر ملی طی تابستان ۹۶، حضوری متفاوت از مشارکت در نمایشگاه‌ها را تجربه کردند.
1396/07/17
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، «سید محمد‌امین جعفری‌حسینی» افزود: بانوان هنرمند جزیره قشم تابستان امسال در زنجان، کرمانشاه، همدان، گنبد کاووس، گرگان، اصفهان و نمایشگاه توانمندسازی بانوان در تهران، هنر و توانمندی منحصر به فرد خود را به نمایش گذاشتند.
به گفته وی، سیاست‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای تقویت و توانمندسازی جامعه بومی، کلید اصلی همه اقدامات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این سازمان است.جعفری‌حسینی ادامه داد: طرح جامع صنایع‌دستی جزایر قشم، هرمز و هنگام پس از مطالعه عمیق و فراگیر با بهره‌گیری از رهنمودهای صاحب‌نظران به صورت یک پلان عملیاتی چند مرحله‌ای تدوین شد. در نخستین گام اجرای آن به موفقیت چشمگیری دست یافتیم و به‌زودی نیز به اهداف سازنده و جریان‌ساز بیشتر این طرح خواهیم رسید.
او افزود: در نمایشگاه‌های تابستانه، بخش گزینش‌شده از هنرهای رودوزی سنتی و محصولات مختلف تولید‌شده با صدف‌های خلیج‌فارس، حصیر، برقعه و البسه محلی بانوان جزیره به علاقه‌مندان عرضه شد و خوشبختانه، مورد استقبال قرار گرفت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه صنایع‌دستی هویت هنرمندان این جزیره است، گفت: بانوان قشم در این نمایشگاه‌ها، هنر صنایع‌دستی خود را که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد خانواده دارد، به هموطنانمان در شهرهای مختلف، معرفی کردند.
وی با اشاره به این‌که بسته‌بندی نقش حائز‌اهمیتی در موفقیت عرضه صنایع‌دستی دارد، گفت: اقدامات مناسبی برای طراحی صنایع‌دستی قشم برنامه‌ریزی شده که تا نوروز ۹۷ آماده عرضه می‌شود.
بنا به این گزارش، بانوان هنرمند جزیره قشم در جنوب ایران با ارائه هنرهای زیبا در قالب صنایع‌دستی، علاوه‌بر معرفی توانمندی‌های خود به علاقه‌مندان، کمک قابل توجهی هم به اقتصاد خانواده خود می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code