موضوعات
کیش

تعطیلی موقت بیمارستان ایرانیان کیش

نویسنده:
رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی ایرانیان کیش با بیان این‌که این بیمارستان در آینده با قوت به کار خود ادامه خواهد داد...
1396/06/26
رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی ایرانیان کیش با بیان این‌که این بیمارستان در آینده با قوت به کار خود ادامه خواهد داد، افزود: در شرایط کنونی بیمارستان به علت بازسازی و رفع برخی نواقص به صورت موقت تعطیل شده است.
به گزارش ایرنا، «هرمز دبیر اشرافی» درخصوص تعطیلی این مرکز درمانی خصوصی، گفت: با توجه به بازدیدهای کارشناسان وزارت بهداشت از بیمارستان و اعلام برخی ایرادات، فرصتی از آنها گرفته شده تا ضمن برطرف‌کردن نواقص اعلام‌شده، بازسازی‌های لازم نیز در بیمارستان انجام شود.
وی با تأکید بر این‌که بیمارستان مجوز فعالیت تا آخر سال جاری را دریافت کرده است، گفت: هدف از نوسازی بیمارستان این است که با قوت بیشتر به کار خود ادامه دهیم تا مردم بتوانند از امکانات و خدمات آن بهره‌مند شوند.
رئیس بیمارستان خصوصی ایرانیان کیش افزود: در زمان بازسازی و تعطیلی نیز برنامه‌ریزی شد تا همه کارها و مراحل درمانی برخی بیماران که به اتمام نرسیده بود، به نوعی انجام شود تا هیچ‌گونه نارضایتی در پی نداشته باشد.
دبیر اشرافی گفت: تعدادی از بیماران قبل از شروع بازسازی بیمارستان، مبالغی را برای خدمات به بیمارستان پرداخت کرده بودند که با شروع بازسازی در بیمارستان، کارهای آنها نیمه‌تمام ماند، اما با اطلاع‌رسانی، همه آنان به بیمارستان آمدند و مابه‌التفاوت‌های مانده مبالغ خود را که در مجموع حدود 70 میلیون تومان بود، دریافت کردند.
وی در‌مورد ادامه و شروع به کار بیمارستان در آینده نیز اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که بیمارستان همچنان با قوت به کار خود ادامه دهد.
رئیس بیمارستان ایرانیان کیش در مورد زمان شروع به کار بیمارستان افزود: بیمارستان نیازمند بازسازی اساسی است که این کار زمان‌بر است، اما پس از اتمام بازسازی، بیمارستان به کار خود ادامه خواهد داد تا به مردم خدمت کند.

ادامه فعالیت پس از تایید کمیته اعتبارسنجی
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش نیز درمورد تایید مجوز فعالیت بیمارستان ایرانیان گفت: مجوز فعالیت بیمارستان تا آخر سال تمدید شده اما با توجه به بازرسی‌های وزارت بهداشت از بیمارستان، ساختار بیمارستانی آن تایید نشده و باید برخی اصلاحات در آن انجام شود.
«محمدرضا رضانیا» عنوان کرد: بیمارستان ایرانیان پس از بازسازی، توسط کمیته اعتبارسنجی بازدید خواهد شد و در صورت تایید، می‌تواند به کار خود ادامه دهد.وی با تأکید بر این‌که بازسازی و اصلاح ساختار بیمارستانی تا زمان باقیمانده از مجوز امکان‌پذیر است، گفت: هر زمان که بیمارستان اعلام کند اصلاحات ساختاری که توسط کارشناسان وزارت بهداشت اعلام‌شده برطرف شده است، می‌تواند به کار خود ادامه دهد.
بر اساس این گزارش، بیمارستان خصوصی تخصصی ایرانیان به‌عنوان نخستین بیمارستان خصوصی جزیره در اردیبهشت سال 1392 در جزیره کیش افتتاح شده است.

سرقت برای خوشگذرانی در کیش
2 جوان برای تفریح و سفر به جزیره کیش، پس از دوستی با مردی در شهرک غرب تهران از خانه او به عنف سرقت کردند.
به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، هفدهم خرداد از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت منزل در خیابان زرافشان به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد.
با حضور مأموران، صاحبخانه در اظهاراتش عنوان کرد: یکی از دوستانش به نام امیرمسعود با همدستی فرد دیگری، با تهدید سلاح سرد و پس از بستن دست و پا و محبوس کردن وی، اقدام به سرقت همه اموال با ارزش داخل خانه‌اش کردند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف منزل» و به دستور بازپرس شعبه ۱۴ دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مال‌باخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، به کارآگاهان گفت: ساعت ۸ شب یکی از دوستانم به نام امیرمسعود برای مهمانی به خانه من آمد. حدود ساعت ۲۳ مشغول خوردن شام بودیم که ناگهان فرد غریبه‌ای بدون آن‌که در خانه را برای کسی باز کرده باشم، با چاقو وارد خانه شد. به حضور این شخص در داخل خانه اعتراض کردم و از امیرمسعود برای دستگیری این شخص درخواست کمک کردم اما در کمال تعجب، ناگهان امیرمسعود به همراه این شخص به سمت من حمله‌ور شدند و ضمن ضرب و شتم شدید، اقدام به بستن دست و پا و محبوس کردنم در داخل یکی از اتاق‌های خانه کردند. پس از آن با سرقت همه اموال باارزش داخل خانه شامل طلا، دلار و ارز خارجی، گوشی تلفن همراه و وجه نقد مجموعا به ارزش تقریبی ۳۵ میلیون تومان، اقدام به سرقت خودرو شخصی‌ام کردند و از محل متواری شدند.
با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مال‌باخته به واسطه یکی از دوستانش با امیرمسعود آشنا شده اما طی یک سال رابطه دوستی که با وی داشته، هیچ‌گاه به محل زندگی‌اش در شهرستان اسلامشهر مراجعه نکرده و تنها اطلاعاتی ناقص درخصوص امیرمسعود و محل سکونتش دارد.
اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری امیرمسعود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه او در اسلامشهر، به این شهرستان اعزام شدند و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که مدتی است امیرمسعود در محل سکونتش زندگی نمی‌کند.
در ادامه تحقیقات و با ثبت مشخصات متهم در سیستم جامع پلیس به‌عنوان متهم تحت تعقیب پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی اطلاع پیدا کردند که امیرمسعود مدتی پس از سرقت به عنف منزل در شهرک قدس، اقدام به تشکیل گروه سارقان به عنف در پوشش مسافرکش با استفاده از خودروهای مسروقه کرده و پس از ارتکاب ده‌ها فقره سرقت به این شیوه در اسلامشهر و جاده ساوه، توسط پلیس آگاهی اسلامشهر دستگیر و روانه زندان شده است؛ لذا ضمن هماهنگی با مقام قضایی، امیرمسعود در اختیار پایگاه دوم آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
امیرمسعود در همان تحقیقات اولیه و مواجهه حضوری با شاکی پرونده، صراحتا به طراحی سرقت به عنف منزل اعتراف و یکی از بچه محل‌هایش به نام حسن ۲۴ساله را نیز همدست خود معرفی کرد. وی درخصوص نحوه انجام سرقت منزل دوستش، گفت: با حسن قرار گذاشتیم تا شب سرقت ابتدا من به عنوان مهمان به داخل خانه بروم و پس از بررسی اوضاع داخل خانه و اطمینان از تنها بودن مال‌باخته، در خانه را برای حسن باز کنم.
در ادامه تحقیقات و با شناسایی حسن در داخل زندان، او نیز به پایگاه دوم آگاهی منتقل و در همان تحقیقات اولیه به مشارکت در سرقت به عنف منزل در شهرک قدس اعتراف کرد.
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهمان پرونده با فروش اموال مسروقه، بیش از 2ماه در جزیره کیش حضور داشتند و پس از آن در قالب سرقت‌های به عنف در پوشش مسافرکش، سایر اقدامات مجرمانه خود را این بار در شهرستان اسلامشهر ادامه دادند.
سرهنگ کارآگاه «سعدالله گزافی» عنوان کرد: متهمان با قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی، در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، قرار دارند.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code