موضوعات
کیش

تجهیزات دریابانی به‌روز و نوسازی می‌شود

نویسنده:
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: توان و تاکتیک‌های مرزبانی و دریابانی باید متناسب با تهدیدات، به‌روز شود. بر این اساس نوسازی ابنیه و شناورها در مجموعه دریابانی استان‌های ساحلی و به‌خصوص هرمزگان در دستور کار است.
1396/07/18
به گزارش تسنیم، سردار «قاسم رضایی» در آیین تودیع و معارفه فرمانده دریابانی استان هرمزگان با بیان این‌که مرزهای کشور در قانون اساسی، دارای جایگاه ملی و بسیار مهم هستند، اظهار کرد: بیش از 8755 کیلومتر مرز در کشور وجود دارد و همه در حفاظت از مرزها وظیفه مهمی بر عهده داریم. بر این اساس مرزبانان از مناطق مختلف مرزی حراست و صیانت می‌کنند.
وی ادامه داد: هرمزگان براساس خط مبدا دارای 1100 کیلومتر مرز آبی و دریایی است، اما با توجه به وجود 14 جزیره در این استان بیش از 2400 کیلومتر ساحل وجود دارد و دریابانی وظیفه دارد از جزایر و سواحل هم حفاظت کند.
فرمانده مرزبانی ناجا افزود: هرمزگان پس از سیستان‌وبلوچستان بزرگ‌ترین استان کشور به لحاظ داشتن مرز است و همه این موارد بیانگر اهمیت این استان است.
رضایی با بیان این‌که جبران عقب‌ماندگی‌ها و کمبودهای تجهیزاتی در دستور کار نیروی انتظامی و مرزبانی قرار گرفته است، عنوان کرد: توان و تاکتیک‌های مرزبانی و دریابانی باید متناسب با تهدیدات به‌روز شود. بر این اساس نوسازی ابنیه و شناورها در مجموعه دریابانی استان‌های ساحلی و به‌خصوص هرمزگان در دستور کار است.
وی عنوان کرد: با اجرای دقیق برنامه ششم، شاهد تحول اساسی در مجموعه مرزبانی و به‌خصوص دریابانی هرمزگان خواهیم بود. در این راستا برنامه‌ریزی شده تا 12 فروند شناور 60 فوتی به دریابانی افزوده شود که عمده آن در هرمزگان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
فرمانده مرزبانی ناجا به وجود تهدیداتی همچون قاچاق کالا، مواد مخدر و سلاح در مرزهای دریایی هرمزگان اشاره و بیان کرد: با توجه به شعار امسال مبنی بر تولید و اشتغال، مبارزه جدی با قاچاق در دستور کار مرزبانی قرار گرفت و قرارگاه مقداد در این راستا در مرزبانی ناجا تشکیل شد.سردار رضایی اضافه کرد: مجموع کشفیات قاچاق توسط دریابانی هرمزگان طی 6 ماه نخست سال جاری 3 تا 17 برابر افزایش داشته است.
وی عنوان کرد: با توجه به تدابیر صورت‌گرفته مقرر شده مبارزه با قاچاق در سواحل در 6ماه دوم امسال، با محوریت فرماندهی انتظامی هرمزگان صورت گیرد و دریابانی به وظایف مهم خود در عمق مرزهای دریایی بپردازد.
در پایان این مراسم از زحمات سرهنگ میرشمسی، فرمانده سابق دریابانی هرمزگان قدردانی و سرهنگ خرم‌روی به‌عنوان فرمانده جدید دریابانی هرمزگان، معرفی شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code