موضوعات
کیش

تامین اتوبوس‌های کافی برای شهر رشت

نویسنده: محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت
تعداد اتوبوس‌ها در شهر رشت كمتر از حد استاندارد است و این تعداد باید حداقل به ۱۵۰ اتوبوس برسد...
1396/03/03
تعداد اتوبوس‌ها در شهر رشت كمتر از حد استاندارد است و این تعداد باید حداقل به ۱۵۰ اتوبوس برسد. در دهه 80 با وجود قیمت مناسب اتوبوس، متأسفانه خرید اتوبوس در شهرداری رخ نداده و تا سال 91 تنها 5 اتوبوس از سوی شهرداری خریداری شد. اگرچه توسعه این ناوگان در همه شهرهای بزرگ و كلانشهرها از مهم‌ترین اقدامات شهرداری‌هاست.
با این‌همه با گذشتن از بی‌توجهی به این ناوگان در شهر رشت، همت شهرداری برای توسعه ناوگان اتوبوسرانی به دلیل اهمیتی كه برای شهر، شهروندان و ساماندهی ترافیك دارد، بر خرید اتوبوس در 3 سال اخیر متمركز شده است.
اگرچه قیمت هر اتوبوس اكنون برای شهرداری بین 800 تا 850 میلیون تومان است اما همه می‌دانیم كه استفاده از اتوبوس برای ترافیك شهر و همین‌طور بسیاری از اقشار جامعه شهری رشت در اولویت قرار دارد و اهمیت آن بر مدیریت شهری نیز پوشیده نیست. تلاش شهرداری این است كه با خرید اتوبوس‌های نو، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را رقم بزند و در عین حال این ناوگان را كه شبكه حمل‌ونقل ارزان شهر است، توسعه دهد.
 سال گذشته 20 دستگاه اتوبوس خریداری شد. امسال نیز خرید 20 دستگاه اتوبوس دیگر پیش‌بینی شده است. مطمئناً برای رسیدن به چنین سطحی از نوسازی در ناوگان اتوبوسرانی نیاز به مشاركت همه شهروندان داریم. پرداخت عوارض به شهرداری زمینه‌ساز ارتقای خدمات به شهروندان است.
امیدواریم شهروندان با فرهنگ مشاركت‌پذیری خود هم در پرداخت عوارض و هم فرهنگ ترافیك و‌ تردد كمك كنند تا ترافیك را با بازگشایی معابر و ایجاد سامانه‌های حمل‌ونقل و هوشمند كردن شهر بر پایه فناوری اطلاعات به حداقل میزان برسانیم و حداكثر بهره‌برداری را از زمان و سرمایه‌های شهرمان داشته باشیم. مدیریت شهری نیز ارتقای خدمات به شهروندان را با توسعه خدمات و امكانات در همه محلات اعم از برخوردار و غیربرخوردار سرلوحه كار خود قرار داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code