موضوعات
کیش

بهسازی مدارس کیش

نویسنده:
سازمان منطقه آزاد کیش به‌منظور افزایش کیفی امکانات و فضاهای آموزشی کیش به خرید تجهیزات و بهسازی ابنیه مدارس، اقدام کرد.
1396/07/19
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، توسعه امکانات آموزشی یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در 4 سال گذشته بوده است.
دراین زمینه، با وجود این‌که رسیدگی به وضعیت مدارس در حیطه وظایف سازمان منطقه آزاد کیش نبوده، اما به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها، هرسال اقدامات گسترده‌ای برای بهبود وضعیت مدارس از نظر افزایش امکانات و بازسازی و بهسازی ابنیه و تجهیزات توسط سازمان منطقه آزاد کیش انجام شده است.
با توجه به افزایش جمعیت کیش که افزایش دانش‌آموزان را درپی دارد، نیازهای آموزشی در این منطقه هرسال رو به افزایش است.
درپی تاکیدات مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد کیش، رسیدگی به امکانات مدارس در دوره مدیریت وی، همواره در اولویت فعالیت‌های این سازمان بود.
با وجود تغییر مدیریت و حضور «سیروس عیدی‌پور»، به‌عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، این روند همچنان ادامه یافت و در ابتدای سال تحصیلی جدید، به خریداری تجهیزات خنک‌کننده، رنگ‌آمیزی، تعمیر تجهیزات قدیمی، ترمیم و بازسازی تاسیسات آب، برق و فاضلاب، ترمیم و بهسازی ابنیه و تعمیر امکاناتی نظیر میز و نیمکت‌های مدارس اقدام شده است.
بر این اساس، با انتصاب «محمدابراهیم انصاری‌لاری»، به‌عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش، رسیدگی همه‌جانبه به مدارس جزیره با جدیت بیشتر دنبال خواهد شد.
یکی از نیازهای مدارس کیش وجود تجهیزات خنک‌کننده مناسب است که با توجه به شرایط آب‌وهوایی این منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در آغاز سال تحصیلی جدید، سازمان منطقه آزاد کیش به‌منظور تامین رفاه دانش‌آموزان، به خرید و نصب 41 دستگاه اسپیلت اقدام کرد.
 سرویس و تعمیر سیستم‌های خنک‌کننده موجود در مدارس، تهیه و نصب لوازم تاسیسات آب و برق به همراه تعمیر تجهیزات قدیمی در 23 مدرسه از اقدامات انجام‌شده برای بهبود فضاهای آموزشی است که تاکنون 90 درصد عملیات تعمیر، نصب وبازسازی تجهیزات و امکانات انجام شده است و تا آخر هفته به پایان می‌رسد.
رنگ‌آمیزی مدارس و تعمیر میز و نیمکت‌ها و ابینه شامل سرویس‌های بهداشتی و نصب پریورس (کف‌سازی) محوطه نیز درحال اجراست.
علاوه براین، طرح بهسازی محوطه مدارس شامل اجرای چمن مصنوعی، فضای سبز، آسفالت، تعمیر دیوارهای آسیب‌دیده، نصب نیمکت در حیاط مدارس و بهسازی امکانات ورزشی نیز توسط شرکت عمران، آب و خدمات کیش درحال بررسی و اقدام است.
بر اساس این گزارش، در جزیره کیش 24 مدرسه دولتی در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرای دانش‌آموزان است و مدرسه امیرکبیر نیز با پایان یافتن عملیات احداث، از نظر آموزشی، تجهیز شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code