موضوعات
کیش

برگزاری همایش همیاران پلیس در کیش

نویسنده:
به مناسبت هفته نیروی انتظامی با عنوان «پلیس، هوشمندی، پاسخگویی و مردمداری» همایش همیاران پلیس با حضور بیش از ۲۰۰ دانش‌آموز همیار پلیس برگزار شد.
1396/07/19
به گزارش همشهری، همایش همیاران پلیس با هدف ارتقای فرهنگ ترافیکی و قدردانی از همیاران، فرهنگیاران و فرهنگسازان پلیس، رانندگان نمونه و نمونه‌های ترافیکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.
در این مراسم سرگرد «بهرام ایمانی‌نسب»، رئیس پلیس راهور جزیره کیش، با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و تبریک هفته ناجا به دلیرمردان عرصه‌های نظم و امنیت جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: این همایش با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک و بهبود روش‌های آموزش قوانین راهنمایی و رانندگ، پس از کسب آموزش‌های لازم توسط همیاران پلیس، برگزار شده است.
وی افزود: جامعه هدف این همایش که دانش‌آموزان مدارس هستند، موظفند پس از دریافت آموزش‌های لازم، درصورت مشاهده هر گونه تخلف توسط رانندگان در محیط خانواده و جامعه با رعایت ادب و احترام، تخلفات را به متخلفان گوشزد کنند و در صورت لزوم، مراتب را به اطلاع پلیس راهور برسانند.
رئیس پلیس راهور کیش تخلفاتی را که مشمول جریمه می‌شود، برشمرد و افزود: استفاده از تلفن همراه، رعایت نکردن حق تقدم در میدان، رعایت نکردن حق تقدم عابران پیاده، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، لایی کشیدن و حرکات نمایشی، خوردن و آشامیدن حین رانندگی از تخلفاتی است که همیاران پلیس درصورت مشاهده آن، می‌توانند تذکر و در صورت نیاز به پلیس راهور اطلاع دهند.
وی با تأکید بر تعامل میان ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی با پلیس راهور و آموزش و پرورش در کنار مرد، عنوان کرد: آموزش و پرورش، پلیس و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در کنار مردم، 3 ضلع مثلت ایمنی را تشکیل می‌دهند که با فرهنگسازی رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی علاوه‌بر مشاهده ترافیک روان و به دور از حادثه، موجب کاهش میزان تصادفات و تخلفات در جامعه شوند.
رئیس پلیس راهور کیش با اشاره به این‌که اکنون بیش از 1400 دانش‌آموز همیار پلیس در کیش آموزش‌های لازم در حوزه ترافیک را دیده‌اند، افزود: در نظر داریم با برنامه‌های ویژه تعداد همیاران پلیس در مقاطع مختلف تحصیلی را به ۴ هزار نفر افزایش دهیم.
وی همچنین از افتتاح شهرک ترافیک در راستای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان و بزرگسالان در هفته نیروی انتظامی خبرداد.
«ابراهیم رضوانی»، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت آموزش قوانین به گروه‌های پایه جامعه، اظهار کرد: خانواده‌ها به دلیل علاقه‌ای که به فرزندان خود دارند، بیش از دیگر گروه‌ها به خواست‌های آنان توجه می‌کنند و می‌پذیرند. پس بهتر است فرهنگ ترافیکی را در خانواده‌ها اشاعه داد. بهترین زمان آموزش دانش‌آموزان نیز از مهدهای کودک و دبستان‌هاست.
بر اساس این گزارش، در مراسم همایش تجلیل از همیاران پلیس، از همیاران، فرهنگیاران پلیس و رانندگان نمونه با اهدای لوح و هدایایی از‌سوی نیروی انتظامی ویژه کیش تجلیل شد.
پخش انیمیش آموزشی، اجرای مسابقه برای همیاران پلیس، آموزش قوانین همراه با بازی و سرگرمی توسط یکی از افسران پلیس راهور و تجلیل از همیاران پلیس از ویژه‌برنامه‌های این مراسم بود.
همایش تجلیل از همیاران پلیس با حضور فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش، معاون اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس آموزش‌و‌پرورش کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، روسای ادارات و سازمان‌های مستقر در کیش در مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code