موضوعات
کیش

برگزاری بیش از ۶۰ عنوان برنامه در هفته بسیج

نویسنده:
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش از برگزاری بیش از ۶۰ عنوان برنامه در هفته بسیج در جزیره مرجانی کیش خبرداد.
1396/09/01
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کیش‌پرس، «ابراهیم خادمی زاده»، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در محل ناحیه برگزار شد، با تبریک تقارن هفته بسیج و حلول ماه مبارک ربیع‌الاول یاد وخاطره شهدای بسیج را گرامی داشت و تشکیل بسیج به فرمان امام‌خمینی (ره) در ۵ آذر ۱۳۵۸ را یکی از ابتکارات بزرگ ایشان دانست و به برگزاری بیش از ۶۰ عنوان برنامه ویژه در این هفته اشاره کرد.
بنابراین گزارش، فرمانده سپاه کیش رویکرد بسیج را مردم‌داری و مردم‌یاری عنوان کرد و افزود: ۵ اولویت برای برگزاری برنامه‌های بسیج در سال ۹۶ ترسیم شده است. برگزاری اردوهای جهادی در بخش‌های عمرانی، علمی، فرهنگی، هنری و سایر عرصه‌ها در هفته بسیج و امتداد آن در کل سال از بخش‌های مهم این برنامه است.
وی به برگزاری پایگاه‌های ویزیت رایگان در ۵ نقطه از جزیره کیش در هفته بسیج اشاره کرد و افزود: ویزیت رایگان پزشکی در بخش‌هایی از سطح جزیره که مردم به این خدمات بیشتر نیاز دارند، صورت خواهد گرفت. برنامه‌ریزی کردیم برپایی اردوهای سلامت در طول سال در مناطق سفین و کمپ‌های کارگری، ادامه یابد.
خادمی‌زاده با تاکید بر آسیب‌های اجتماعی که امروزه جامعه را مورد هجمه قرار داده است، تاکید کرد: کنترل و کم کردن آسیب‌های اجتماعی با همراهی و همکاری سایر نهادهای حمایتی از بخش‌های دیگری است که تلاش می‌شود تا با برگزاری جلسات تخصصی با مسئولان شتاب بیشتری به خود بگیرد.
وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه، بر تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه به‌عنوان یک سنت حسنه اشاره کرد و افزود: با مشارکت مردم در مباحث اقتصادی و برنامه‌های ویژه مانند راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه می‌توان بسیاری از مشکلات مردم را حل کرد.
حضور مقتدرانه بسیج در ایجاد امنیت و حراست و صیانت از ایمنی و امنیت مردم از دیگر فعالیت‌های بسیج در جزیره کیش است که خادمی‌زاده به آنها اشاره کرد.
برگزاری نشست‌های روشنگری به‌ویژه در موضوع آسیب‌های اجتماعی با حضور کارشناسان حوزه شبکه‌های اجتماعی، تبیین گفتمان انقلابی‌گری در مدارس کیش و برگزاری ایستگاه‌های سلامت از برنامه‌هایی است که به گفته فرمانده سپاه کیش در این هفته اجرا خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه‌های غبارروبی مزار شهدای گمنام، دیدار با ائمه‌جمعه کیش و امام‌جمعه اهل سنت جزیره و حضور در نمازجمعه اهل تسنن با شعار تقویت وحدت مسلمانان، افتتاحیه جام بسیجیان با رویکرد مدافعان حرم و انجام مسابقات فوتسال و پینت‌بال، برگزاری نشست‌های روشنگری بصیرتی، اردوهای جهادی در حوزه عمران، فرهنگی، علمی و هنری، رقابت‌های ورزشی، صبحگاه مشترک، مسابقه کتابخوانی با موضوع «فرقه‌شناسی»، کارگاه‌های دخترانه و مادرانه، ایستگاه‌های صلواتی، استقرار پایگاه‌های سلامت و پزشکی در ۵ نقطه نیازمند جزیر، شرکت منسجم بسیجیان در نماز‌جمعه، دیدار با خانواده‌های شهدا و پیاده‌روی بسیجیان را از برنامه‌های مهم هفته بسیج در کیش برشمرد.

پرهیز بسیج از حزب‌بندی و دسته‌بندی
همچنین امام‌جمعه اهل‌سنت کیش در دیدار با فرمانده سپاه کیش و جمعی از بسیجیان با اشاره به اینکه بسیج در همه میدان‌های سخت در صف نخست ایستاده است، گفت: تا زمانی که بسیجیان در صحنه‌های سخت و خطرناک حاضرند، این کشور بیمه است.
«شیخ یعقوب شمس» تقارن حلول ماه مبارک ربیع‌الاول با مناسبت‌های ولادت رسول اکرم(ص)، امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت با هفته بسیج را گرامی داشت و با اشاره به اینکه در مدت حضور در جزیره کیش جز نجابت، صداقت و امر به وحدت از بسیج چیز دیگری ندیده‌ام، افزود: وجود بسیج همواره برایم دلگرمی و قوت قلب است و هر زمان که نیاز بوده بسیج در کنار مردم و پای کار بوده است.
وی با تاکید بر اینکه با بی‌نانی می‌توان کنار آمد اما با ناامنی هرگز، ادامه داد: وجود ناامنی حتی در کشوری که مملو از سرمایه‌های مادی و گنج‌های فراوان باشد، وبال و دردسرساز خواهد بود؛ اما خدا را شاکریم که در ایران اسلامی با همکاری و وحدت میان مردم و همه ارگان‌ها، شاهد امنیت پایدار هستیم.
امام‌جمعه اهل سنت کیش با اشاره به اینکه دشمنان همواره به دنبال ایجاد بلوا و ناامنی در کشور هستند، اظهار کرد: با حضور بسیجیان در صحنه که از جان خود مایه می‌گذارند، همواره در کشور شاهد امنیت هستیم.
وی عنوان کرد: هر زمان و هر جا احساس خطر، تهدید یا ناامنی دیده شود، بسیج اولین ارگانی است که به میدان می‌آید و تا آخرین لحظه در میدان باقی می‌ماند.
شمس با تاکید بر اینکه بسیج از پیکره مردم است و به همین دلیل در میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است، عنوان کرد: تا زمانی که بسیج مردمی باقی بماند، مردم از آن حمایت می‌کنند. نباید بسیج خود را مشغول گروه‌ها، دسته‌ها و حزب‌گرایی‌ها کند.

تفکر بسیجی نجات‌دهنده است
امام‌جمعه کیش نیز در دیدار با فرمانده سپاه کیش و جمعی از بسیجیان جزیره کیش با اشاره به اینکه بسیجی مرد میدان‌های مبارزه با تهدید و بحران‌هاست، بر لزوم توجه به تفکر بسیجی به‌ویژه در میان مسئولان کشور تاکید کرد و گفت: هر جا تفکر بسیجی حاکم شد، توسعه و پیشرفت سرعت گرفت؛ چراکه تفکر بسیجی همواره نجات‌دهنده است.
حجت‌الاسلام «حسن علیدادی» افزود: بسیج پیش از همه پا در میدان می‌گذارد. ختم‌کننده بحران و تا آخر ایستاده است، همان‌گونه که در ۸ سال دفاع مقدس، پای کار آمد و تا آخرین روزهای مبارزه، محکم ایستاد و دشمن را سرجای خود نشاند. وی ایستادگی و مقاومت را از ویژگی‌های منحصر‌به فرد بسیج برشمرد و افزود: بسیج به‌سرعت شکل می‌گیرد، آماده و اعزام می‌شود و از موثرترین نیروها در رفع مشکل است.

میثاق با آرمان‌های شهدا
براساس این گزارش، همزمان با آغاز هفته بسیج، فرمانده سپاه کیش، کارکنان ناحیه مقاومت و جمعی از بسیجیان با حضور در مزار شهدای گمنام جزیره کیش، با آرمان‌های شهدا و امام شهدا، میثاقی دوباره بستند.
همزمان با آغاز هفته بسیج، فرمانده سپاه و بسیجیان جزیره مرجانی کیش، با حضور در مسجد امام‌حسن مجتبی(ع)، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، به‌ویژه شهدای بسیج، پس از قرائت فاتحه، مزار شهدای گمنام را با آب و گلاب شست‌وشو دادند و گلباران کردند. ۲۹ آبان تا ۵ آذر  در تقویم جمهوری اسلامی، «هفته بسیج» نامگذاری شده است.
همچنین به فرمان امام‌خمینی(ره) در ۵ آذر ۱۳۵۸ بسیج با رویکرد تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی از نیروهای مردمی شکل گرفت و از آن زمان تاکنون همواره در بحران‌ها و تهدیدهای نظامی، فرهنگی و اجتماعی در صف نخست ایستاده و مقاومت کرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code