موضوعات
کیش

برپایی چهارمین جشنواره تئاتر قشم

نویسنده:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برگزاری چهارمین جشنواره تئاتر جزیره و راهیابی بهترین‌های این هنر به جشنواره بین المللی تئاتر فجر خبر داد.
1396/06/22
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «سیدمهدی موسوی اجاق» گفت: چهارمین جشنواره تئاتر قشم با حضور 3تن از داوران نامی کشور و اصغر همت به‌عنوان مهمان ویژه جشنواره از دیروز 21 شهریور آغاز شده است و تا 23 شهریورماه در سینما خلیج‌فارس ادامه می‌یابد. وی افزود: 6 نمایش در 2 روز برگزاری این جشنواره به نمایش درمی‌آید و علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای کارها از ساعت 16 تا 22 در تالار آیینه اداره ارشاد قشم حضور یابند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با اشاره به راهیابی نمایش «وهم سرخ» به جشنواره تئاتر فجر سال گذشته، بیان کرد: یک گروه از هنرمندان 6‌گروه تئاتری که بین 12‌گروه انتخاب شده و یک سال برای حضوری موفق در این آیین تلاش کردند، با نظر داوران به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه می‌یابد.
 او با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر قشم در 23 شهریور ماه با انتخاب بهترین‌ها، اضافه کرد: سینما خلیج‌فارس در 3‌روز برپایی این جشنواره تعطیل است و از روز 24‌شهریورماه نمایش فیلم‌های روز کشور از سر گرفته می‌شود.
 بر اساس این گزارش، انجمن نمایش قشم دارای 400‌عضو فعال است و هنرمندان گروه‌های تئاتر جزیره یکی از فعال‌ترین انجمن‌ها محسوب می‌شوند.

جشن عاطفه‌ها در کیش
رئیس کمیته امداد کیش گفت: در آستانه بازگشایی مدارس، رنگ و بوی مهربانی فضای میهن اسلامی را خوشرنگ و عطرآگین می‌کند. به همین مناسبت، جشن عاطفه‌ها همزمان با سراسر کشور، در جزیره کیش، نیز برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کیش‌پرس «امیرمسعود سالکی» با اشاره به اینکه امسال به مناسبت تقارن دهه اول محرم با آغاز مهر ماه، جشن عاطفه‌ها در کیش در ۲ بخش برگزار خواهد شد، افزود: بخش اول روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه برگزار می‌شود و بخش دوم مهرماه در مدارس اجرا خواهد شد.
رئیس کمیته امداد کیش با بیان این‌که در بخش اول ۲ پایگاه جشن عاطفه‌ها آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم هستند، اضافه کرد: در بخش اول روز پنجشنبه ۲۳ شهریور یک پایگاه در شهر برپا می‌شود. یک پایگاه نیز در محل دفتر کمیته امداد امام خمینی(ره) در میدان سعدی، آماده دریافت کمک‌های مردمی است.
وی ادامه داد: همچنین روز جمعه همزمان با اقامه نماز جمعه، در مصلی کیش صندوق‌های کمیته امداد میزبان هدایای مردمی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code