موضوعات
کیش

روزنه

ایران امکانات لازم برای پذیرایی از جهانگردان خارجی را ندارد

نویسنده:
مدیر یك شرکت قطارهای مسافربری گفت: نبود تسهیلات و امکانات لازم برای جهانگردان خارجی و گردشگران داخلی سبب شده است کشورما با وجود جاذبه های گردشگری فراوان از بهره گردشگری بی نصیب بماند.
1393/11/28
«محمود امامی» در گفت و گو با مهر درباره وضعیت گردشگری در کشور اظهار كرد: از مهم ترین مشکلات کشور برای جذب توریست، کمبود هتل، نیروی اموزش دیده و   راهنمایان زبان  مسلط به زیان خارجی و همچنین کمبود تسهیلات برای جهانگردان است. وی با بیان این كه ایران به دلیل فرهنگ و اقلیمش، دارای جهانگردان فرهنگی است، افزود: آمار این جهانگردان بین ۸ تا ۲۰ درصد است در صورتی که ما باید این آمار را به ۷۰ تا ۸۰ درصد برسانیم، زیرا افرادی که برای دیدن جاذبه های گردشگری به کشور ما سفر می کنند قصد دیدن فرهنگ و سنن ایرانی را دارند و ما باید شرایطی را تعبیه کنیم که سفرشان به كشور تكرار شود.
امامی اظهار كرد: مساله دیگر در صنعت گردشگری سرو غذای ملی کشورمان برای جهانگردان است ؛ جهانگردانی که برای آشنایی با فرهنگ ایران وارد کشور می شود از این مساله محروم هستند و   ابراز ناراحتی می کنند.
وی با بیان این که دولت باید چتر حمایتی خود را برای گردشگری باز کند، گفت: دولت باید علاوه بر مسائل سیاسی حمایت های خود را در میراث فرهنگی نمایان و از این صنعت حمایت کند. با وجود میراث فرهنگی بالا و ثبت ملی توان نگهداری از آن را نداریم و هر روز صدها آثار هنری کشور از بین می روند در صورتی که می توان با ایجاد امکانات و جاذبه های زیبا اقامت جهانگردان را در کشور  افزایش داد.
امامی، هشتمین نمایشگاه بین المللی  صنعت گردشگری و هتل داری صنایع وابسته را که قرار است ۵ تا ۸ اسفند ۹۳ در جزیره کیش برگزار شود،فرصت مناسبی دانست تا گردشگرانی که وارد جزیزه کیش می شوند، از جاذبه های آن بهره مند شوند.
وی افزود: تعطیلات در ایران باید ساماندهی شود تا بتوانیم در همه فصول سال از امکانات جهانگردی استفاده کنیم و این نمایشگاه به ما کمک می كند همه تلاش خود را به کار بگیریم تا دانش جهانگردی را ارتقا دهیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code