موضوعات
کیش

امحای ۳۵۸ کیلو گرم مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی فاسد

نویسنده:
کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش گفت: با بازرسی و نظارت واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت، ۳۵۸ کیلوگرم مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد و تاریخ گذشته طی شهریورماه، در کیش کشف و معدوم شد.
1396/07/19
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه سلامت کیش، «خلیل علیرضایی‌زاده» افزود: این اجناس توسط کارشناسان و بازرسان واحد بهداشت محیط کیش در بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی توقیف شده است و علت معدوم شدن این اقلام نیز غیر قابل‌مصرف بودن از نظر بهداشتی و تاریخ مصرف  آنهاست.
وی گفت: به‌منظور کنترل و پایش سلامت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و اماکن عمومی از ۶۳۹ مورد بازدید و توصیه‌های لازم به متصدیان داده شد. براساس ماده ۱۳ قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، از این تعداد ۱۲ واحد متخلف به دادگاه معرفی شد. از دیگر فعالیت‌های این واحد در شهریور ماه نیز ۳۹ نمونه‌برداری از مواد غذایی و خوراکی، ۴۲ نمونه‌برداری میکروبی و ۱۴ نمونه‌برداری شیمیایی از آب آشامیدنی و همچنین ۲۸ نمونه برداری از نان برای تعیین میزان جوش‌شیرین بوده است.
علیرضایی از دیگر فعالیت‌های این ماه را ۳۵ مورد بازدید از مدارس و مهدهای کودک، صدور ۳۳ مورد صلاحیت بهداشتی و رسیدگی به ۹مورد شکایات بهداشتی برشمرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code