موضوعات
کیش

امحای ۱۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در کیش

نویسنده:
همزمان با هفته نیروی انتظامی، ۱۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در جزیره کیش امحا شد.
1396/07/18
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کیش‌پرس، سرهنگ «محمدحسن جهان»، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره کیش، در مراسم امحای ۱۱۰ کیلوگرم از انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی کشف‌شده در جزیره کیش با تسلیت ایام محرم و بزرگداشت هفته نیروی انتظامی، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و حافظان نظم و امنیت در نیروی انتظامی و مبارزه با مواد مخدر را گرامی داشت و اظهار کرد: جزیره کیش با همت و همکاری همه دست‌اندرکاران و مسئولان به‌ویژه نیروی انتظامی و شورای مبارزه با مواد مخدر در بین ۳۲ استان کشور حائز مقام برتر مبارزه فرهنگی با مواد مخدر شده است.
وی افزود: کسب این رتبه امکان‌پذیر نبود مگر به همت جمعی مردم، مسئولان، شورای مبارزه با مواد مخدر و فرماندهی و کارکنان نیروی انتظامی ویژه کیش که عزم خود را بر مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر جزم کرده‌‌اند تا پاسخگوی همرزمان شهید خود در این عرصه باشند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش با تأکید بر فعالیت‌های شبانه‌روزی بخش قضایی در کیش و قدردانی از آنان، عنوان کرد: دادگستری و مسئولان قضایی در کیش در راستای همراهی با دیگر ارگان‌ها در تامین نظم و امنیت در جزیره کیش به‌صورت شبانه‌روزی و خارج از نوبت، آماده ارائه خدمات بوده‌اند.
وی با قدردانی از مقام قضایی کیش نیز افزود: این عزیزان نیز در این مسیر، به طور شبان‌ روزی آماده ارائه خدمات و همراهی با نیروی انتظامی هستند. دیگر ارگان‌های فعال در این عرصه هم تلاش کردند تا نظم، امنیت و آرامش و سلامت در جزیره کیش برقرار باشد.
جهان با ذکر این‌که سال گذشته ۱۱۵ کیلوگرم از انواع مواد مخدر در کیش امحا شد، تأکید کرد: با کاهش مواد مخدر در جزیره کیش و دستیابی به سرشاخه‌های تولید و توزیع مواد مخدر، میزان کشفیات به ۱۱۰ کیلوگرم کاهش یافته است. این مسئله نشان از این دارد که امروز در کیش عرصه بر فروشندگان مواد مخدر تنگ شده و آنها دیگر نمی‌توانند جزیره کیش را جولانگاه توزیع مواد مخدر قرار دهند.
وی با تأکید بر این که اگر کار به خاطر رضای خدا باشد، نتیجه آن نیز زیبا خواهد بود، بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری مواد مخدر در کشور است که باید با همت و دست در دست یکدیگر به ندای رهبر پاسخ بگوییم و در عرصه مبارزه با مواد مخدر که سرمایه‌های اصلی کشور را که نیرویی مولد و جوان است، نشانه رفته است گوش فرا دهیم و گام‌های موثر و بلندی برداریم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش همچنین با بیان این‌که امروز باید بسیج وارد میدان شود، عنوان کرد: باید گشت‌های اطلاعاتی بسیار قوی در ۵۰۰ متری مدارس و دانشگاه‌ها داشته باشیم تا با رصد کامل فعالیت‌های عرضه‌کنندگان مواد مخدر مراکز علمی و فرهنگی خود را از آسیب‌های اجتماعی، به‌ویژه مواد مخدر در امان نگاه داریم.
وی با تأکید بر وجود ۷۰۰ نوع مختلف از موادمخدر صنعتی و روانگردان و اینکه امروزه مصرف مواد مخدر به‌ویژه گل در میان جوانان به نوعی «کلاس» تبدیل شده است، عنوان کرد: بیشترین آسیب‌های اجتماعی به جوانان و خانواده‌ها از مصرف مواد مخدر صنعتی بروز و ظهور می‌کند که در‌صورت عدم مقابله و پیشگیری از توزیع و افزایش مصرف آن، جامعه با معضلات بزرگی دست به گریبان خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code