موضوعات
کیش

امام جمعه کیش: بلوای استقلال کردستان، طرح نفاقی دیگر از استکبارجهانی است

نویسنده:
امام جمعه کیش با اشاره به اینکه شعارهای اسلامی باید همراه با شعور اسلامی باشد، گفت: بلوای استقلال کردستان عراق، طرح نفاق دیگری است از استکبار تا جنگ‌های قومی، قبیله‌ای و نژادی در منطقه خاموش نشود.
1396/07/16
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس، حجت‌الاسلام «حسن علیدادی» در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه گذشته کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی به اشاعه فرهنگ اموی در جامعه اسلامی به فاصله نیم قرن از حکومت اسلامی پیامبر اکرم(ص) اشاره و اظهار کرد: زمانی که شعارهای اسلامی با شعور اسلامی همراه نباشد فرهنگ بنی‌امیه‌ای جامعه را فرا می‌گیرد و وقایعی چون کربلا رقم می‌خورد که در آن فرزندان و اهل بیت پیامبر قتل عام و به اسارت گرفته می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه به رسم مسلمانی بیش از اسم مسلمانی باید توجه داشت، عنوان کرد: به یدک کشیدن نام اسلام بدون رعایت رسم اسلامی در جامعه‌ای که نام اسلام بر خود دارد، مشکل را حل نمی‌کند بلکه باید هر یک از مسلمانان به اندازه توان خود رسم مسلمانی یعنی اخلاق دینی و ارزش‌های اسلامی را در جامعه ترویج کنند.
خطیب جمعه کیش تاکید کرد: در زمان امام حسین(ع) خواص جامعه آنچنان درگیر دنیاطلبی شده بودند که در برابر ظلم و جوری که بر خاندان پیامبر روا شد، سکوت مرگبار اختیار کردند.
وی با تجلیل از شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم که جان خود را فدای اسلام و آرمان‌های نظام اسلامی کردند، هفته نیروی انتظامی را به دلیرمردان عرصه‌های نظم و امنیت تبریک گفت و افزود: دلاور مردان و زنان نیروی انتظامی در 3 محور امنیت، دفاع از آرامش و دفاع از نظم در جامعه که هر سه برای جامعه‌ای موفق و پیشرو ضروری است، شبانه‌روز و بی‌وقفه در تلاشند.
علیدادی ادامه داد: تلاش و فعالیت نیروی انتظامی در کنار ارتش، سپاه و سربازان گمنام امام زمان(عج) که برای حراست از امنیت مرزهای کشور در تلاشند و مردانه و شجاعانه امنیت و آرامش مردم در داخل کشور را تامین می‌کنند قابل قدردانی و ستایش است و باید از همه مردان و زنان عرصه‌های نظم و امنیت در داخل و مرزهای خاکی، آبی و هوایی تجلیل کرد.
وی از برگزارکنندگان مراسم عزاداری حسینی در جزیره کیش، هیات‌های مذهبی، مسئولان برقرار کننده نظم و امنیت و همه کسانی که به هر شکل در برگزاری مراسم حضور داشته‌اند قدردانی کرد.
امام جمعه کیش با اشاره به نزدیک‌شدن به اربعین حسینی با ستایش حضور گرم مسلمانان در حرکت به سوی کربلای حسینی و پیاده‌روی و همایش بزرگ اربعین مسلمانان اظهار کرد: حرکت به سوی کربلا امروز به یک جریان و نهضت بزرگ تبدیل شده است.
وی همچنین با اشاره به روز جهانی کودک با بیان ستم‌هایی که بر مسلمانان میانمار، یمن، سوریه، عراق و دیگر کشورهای اسلامی منطقه و جهان روا داشته شده است، افزود: در حالی که بسیاری از زنان و کودکان مسلمان مظلومانه و بیگناه در کشورهای اسلامی مورد هجوم سلاح‌های مرگبار و قتل عام قرار می‌گیرند، شعاردادن از روز جهانی کودک چه معنا و مفهومی دارد.
خطیب جمعه کیش عنوان کرد: بهتر این است که مجامع بین‌المللی دست از این شعارها بردارند، در حالی که در برابر این‌همه ظلم و ستم سکوت اختیار کرده‌اند. وی با تاکید بر اینکه دشمن برای ایجاد نفاق در منطقه تلاش می‌کند در حالی که عراق و سوریه شاهد خروج تکفیری‌ها از شهرها و روستاهای اشغال شده هستند، بیان کرد: دشمن به دنبال ایجاد بلوایی جدید در منطقه است تا در آستانه پیروزی‌های نیروهای مقاومت در بیرون راندن تکفیری‌ها، با تفرقه‌افکنی میان مسلمانان آشوب دیگری در منطقه راه بیندازد.
علیدادی ادامه داد: استکبار هر روز با بهانه‌‌ای جدید به دنبال آشوب و نفاق در منطقه است و در این راستا بلوای استقلال کردستان را به راه انداخته تا پس از نفاق میان شیعه و سنی، برادران کرد را با دیگر مسلمانان درگیر جنگ و آشوب کند و ازاین آشوب به نفع خود بهره ببرد.
وی دیدار رئیس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب را به فال نیک گرفت و افزود: این دیدار در راستای اتحاد کشورهای مسلمان منطقه است و امید می‌رود با پیروزی مسلمانان در عراق و سوریه در آینده‌ای نزدیک شاهد آرامش در منطقه باشیم. همچنین باید مراقب باشیم تا استکبار جهانی با ایجاد نفاق در میان مسلمانان جبهه جنگ جدیدی در منطقه باز نکند.

عاشورا؛ مسیر تمدن‌ساز اسلام
فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش نیز در نماز جمعه این هفته با تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت ایام محرم حسینی، تقارن هفته نیروی انتظامی و این ایام را گرامی داشت و افزود: عاشورا مسیر تمدن‌سازی اسلام را مشخص کرد.
سرهنگ «رحیم جهانبخش» افزود: عاشورا ارکان نظام، دولت و جامعه اسلامی را مشخص کرد تا با تمسک به خط روشن و سرخ‌فام حسینی به سوی تمدن اسلامی حرکت کنیم.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کند که هر آنچه دارد از عاشورای حسینی است و در راه دفاع از جغرافیا، کیان و نظام جمهوری اسلامی از نهضت خون‌رنگ حسین(ع) الهام گرفته است.
جهانبخش تاکید کرد: نیروی انتظامی در کنار دیگر نیروهای مسلح، بسیج و سربازان گمنام امام زمان(عج) از همه حریم‌های پیدا و پنهان کشور دفاع می‌کند و در برابر هجمه‌های فرهنگی که به ارزش‌های اسلامی و کیان خانواده‌ها آسیب می‌رسانند مردانه ایستاده است و از کمترین تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب لفظ مجاهدان فی سبیل‌الله را در خصوص نیروهای توانمند ناجا به کار برده‌اند، عنوان کرد: توانایی، قدرت، رشادت و اقدام به‌موقع نیروی انتظامی در تامین امنیت و آرامش ملت و کشور افتخاری برای این فرزندان ملت بزرگ ایران است که در لباس ارزشمند نیروی انتظامی خدمت می‌کنند.
برپایی پایگاه پزشکی و معاینه نمازگزاران در حاشیه نماز جمعه کیش به مناسبت هفته نیروی انتظامی از ویژه‌برنامه‌های نیروی انتظامی ویژه کیش در این هفته بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code