موضوعات
کیش

استفاده روبات چهار‌پا از آسانسور

نویسنده:
یک روبات چهارپا موسوم به «Anymal» که توسط مهندسان موسسه فناوری زوریخ ساخته شده، می‌تواند از آسانسور استفاده کند و از پله بالا و پایین برود.
1396/08/22
به گزارش ایسنا، صرف نظر از اینکه روبات‌های چهارپا طی چند سال گذشته به طرز شگفت‌انگیزی پیشرفت کرده‌اند، اکنون قصد دارند به‌طور ویژه در محیط‌های صنعتی رایج شوند. یک نمونه از این روبات‌ها «انیمال» است؛ یک روبات چهارپا که چند سال پیش در موسسه ETH   زوریخ ساخته شده و به زودی در دسترس تجاری خواهد بود. این روبات نیازی به کمک انسان هنگام سوار شدن به آسانسور ندارد.
انیمال یک روبات کوچک و چند منظوره است که به طور خاص برای کاربردهای تجاری و صنعتی طراحی شده است. این روبات در مکان‌های خطرناک مانند سیستم‌های پمپاژ نفت و گاز یا معادن به خوبی عمل می‌کند و همچنین قابلیت استفاده به عنوان دستگاه نظارت بر امنیت عمومی را دارد. انیمال کوچک‌ترین روبات چهارپایی نیست که تاکنون ساخته شده، اما این یکی در حال حاضر آماده عرضه تجاری است. انیمال با وزن حدود 30 کیلوگرم، قادر به حمل 10 کیلوگرم بار است. این روبات می‌تواند با سرعتی معادل سرعت حرکت انسان حرکت کند و بسته به فعالیت آن می‌تواند بین 2 تا 4 ساعت با یک بار شارژ کامل باتری کار کند. این یک روبات زیرک، چالاک و کوچک است که به انواع سنسورها مجهز شده و به آن اجازه می‌دهد تا به طور خودکار در مکان‌های صنعتی مختلف حرکت کند. این روبات هنوز در دسترس عموم نیست و هنوز یک قیمت خاص برای آن به طور رسمی اعلام نشده است، اما برای مقایسه، روبات «گوست مینیاتور» که کوچک‌تر از انیمال است، در حال حاضر حدود 11 هزار و 500 دلار به فروش می‌رسد، بنابراین این روبات‌های امدادگر پیشرفته ارزان نیستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code