موضوعات
خوزستان

کاهش ۲۹ درصدی جرائم خشن در استان

نویسنده:
فرمانده نیروی انتظامی خوزستان با بیان اینکه طی سه ماه گذشته ۱۳۱ درصد کشفیات جرائم خشن در استان داشته‌ایم، گفت: خوزستان در سه ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال در ۷ جرم خشن ۲۹ درصد کاهش داشته است...
1396/09/07
فرمانده نیروی انتظامی خوزستان با بیان اینکه طی سه ماه گذشته ۱۳۱ درصد کشفیات جرائم خشن در استان داشته‌ایم، گفت: خوزستان در سه ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال در ۷ جرم خشن ۲۹ درصد کاهش داشته است.
به گزارش همشهری، سردار«حیدر عباس‌زاده» در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع گزارش عملکرد سه ماهه در حوزه برخورد با جرائم خشن اظهار کرد: یکی از اقدامات موثر از ابتدای ورود به فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان ارتقای امنیت عمومی استان و بهبود شاخص‌های امنیتی بود.
وی افزود: این‌طور نبود که یک دفعه برای تحول امنیتی استان ورود کنیم، اما برنامه‌های خوبی برای بهبود شاخص‌های امنیتی و امنیت اجتماعی پیش‌بینی شده است.
سردار عباس‌زاده با بیان اینکه میزان کشفیات جرائم خشن در خوزستان از میانگین کشوری بالاتر است گفت: این کاهش به اندازه دو سال کاهش جرائم خشن در استان خوزستان است. ناجا توجه ویژه‌ای به کشف جرائم خشن و مقابله قاطع با آنها دارد.
وی تأکید کرد: با همکاری دستگاه‌های امنیتی قضایی استان سعی می‌کنیم محیط استان را برای متخلفان و مجرمان ناامن کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی خوزستان ادامه داد: یکی از موضوعات مورد توجه ویژه ما تیراندازی در مراسم عزاداری و عروسی است که موجب سلب امنیت افراد می‌شود و تصویر نامناسبی در ذهن مردم ترسیم می‌کند.
سردار عباس‌زاده با بیان اینکه طی سه ماه گذشته سرقت به عنف ۳۸ درصد و تجاوز به عنف ۱۷ درصد کاهش یافته است گفت: طی همین مدت تیراندازی ۲۲ درصد و آدم‌ربایی و گروگان‌گیری ۲۵ درصد کاهش یافته است.
به گفته فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، آمار کشفیات سلاح‌های جنگی و شکاری غیرمجاز هزار و 31 مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیانگر رشد ۱۷ درصدی کشفیات سلاح غیرمجاز است.

برخورد با افراد شرور
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان نیز در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری با بیان اینکه سیاست ناجا برخورد قاطعانه با جرائم خشن است گفت: این جرائم امنیت عمومی را به خطر می‌اندازد. بنابراین ذره‌ای در برخورد با مجرمان و افراد شرور تردید نمی‌کنیم.
سرهنگ «علی قاسم‌پور» افزود: تامین امنیت عمومی به‌سادگی به دست نمی‌آید که عده‌ای با به خطر انداختن آن بخواهند ابراز وجود کنند.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی هزینه‌های سنگینی برای تامین امنیت عمومی می‌پردازد و اجازه تهدید امنیت عمومی را به هیچ‌کس نمی‌دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code