موضوعات
خوزستان

پیگیری کاهش تعرفه برق خوزستان در مجلس

نویسنده:
نماینده مردم خرمشهر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون انرژی با قاطعیت، پیگیر کاهش تعرفه برق مصرفی خوزستان هستیم و از دولت درخواست کرده‌ایم همان‌طور که تعرفه برق مصرفی مناطق محرومی همچون سیستان و بلوچستان را کاهش داده، تعرفه برق مصرفی خوزستان را هم کاهش دهد.
1396/07/17
«عبدالله سامری» در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در این موضوع نمایندگان استان‌های هرمزگان و بوشهر نیز با مجمع نمایندگان خوزستان همراه شده‌اند و از دولت خواستار کاهش تعرفه برق مصرفی این سه استان شده‌اند.
سامری در پاسخ به این سؤال که «آیا کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی رقم‌های قبوض برق مصرفی مردادماه و شهریورماه خوزستان را به‌عنوان قبوض نجومی پذیرفته است؟» عنوان کرد: کمیسیون انرژی نجومی بودن قبوض برق را قبول ندارد و تعرفه‌هایی که وجود دارد براساس مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه کشور لحاظ شده است و نمی‌توان این رقم‌ها را نجومی دانست.
عضو مجمع نمایندگان خوزستان ادامه داد: در مجلس نهم نیز مبلغی اندک به تعرفه‌های برق مصرفی اضافه شد. این مبالغ برای توسعه شبکه و زیرساخت‌های برق لحاظ شده است که بسیار پایین‌تر از اعتبارات موردنیاز برای توسعه زیرساخت‌های برق شهری و روستایی است.
سامری افزود: بر این اساس نمی‌توان اندک جهش تعرفه قبوض برق را قبوض نجومی نام‌گذاری کرد، چراکه این مبالغ برای توسعه زیرساخت‌های برق هزینه می‌شود، اما بالا بودن تعرفه برق برای مردم خوزستان را قبول داریم و مجمع نمایندگان خوزستان حتماً کاهش تعرفه برق را تا زمان رسیدن به نتیجه پیگیری می‌کند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code