موضوعات
خوزستان

نوزدهمین رزمایش زلزله و ایمنی در مدارس حمیدیه برگزار شد

نویسنده:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان حمیدیه گفت: همزمان با مدارس سراسر کشور ۱۳ هزار دانش‌آموز شهرستان حمیدیه رزمایش ایمنی و زلزله برگزار کردند...
1396/09/11
 مدیر آموزش و پرورش شهرستان حمیدیه گفت: همزمان با مدارس سراسر کشور ۱۳ هزار دانش‌آموز شهرستان حمیدیه رزمایش ایمنی و زلزله برگزار کردند.
«کریم سعیداوی» در گفت‌وگو با همشهری افزود: مراسم نمادین ایمنی در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله در چند مدرسه شهرستان حمیدیه برگزار شده است و دانش‌آموزان آموزش‌های لازم را در این خصوص از مربیان خود دریافت کرده‌اند.
او توضیح داد: از آنجا که حمیدیه جزو مناطق مرزی به حساب می‌آید مردم این شهرستان با حادثه و ایمنی در مقابل حوادث آشنایی دارند. اما لازم است اولیای مدرسه از لحاظ روحی دانش‌آموزان را در حوادث طبیعی آماده کنند.
وی در خصوص وضعیت ایمنی مدارس شهرستان حمیدیه در برابر حوادث طبیعی تأکید کرد: با توجه به چند مدرسه که بافت قدیمی دارند وضعیت ایمنی باقی مدارس حمیدیه قابل قبول است و به جرأت می‌توان گفت که مدارس این شهرستان از لحاظ ساخت‌وساز و ایمنی جزو شهرستان‌های پربرخوردار است.
سعیداوی با اشاره به پروژه‌های در دست ساخت در حمیدیه گفت: در حال حاضر 5 پروژه در حال اجرا در شهرستان حمیدیه وجود دارد و همچنین پروژه‌هایی نیز با همکاری خیران در شهرستان حمیدیه در حال اجرا هستند.

دختران دبستان حضرت مریم و مانور زلزله
در همین زمینه، دبستان دخترانه حضرت مریم در روستای گمبوعه بزرگ نیز با شرکت در رزمایش ایمنی و زلزله با چگونگی ایمنی در حوادث طبیعی آشنا شدند.
مدیر دبستان حضرت مریم در این خصوص گفت: دبستان حضرت مریم واقع در روستای گمبوعه بزرگ ۲۲۰ دانش‌آموز دارد. دانش‌آموزان از چند روز قبل با نکات ایمنی در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله آشنا شدند و در کنار آموزگاران خود به تمرین این نکات پرداختند.«لیلی هوشی‌زاده» پناه گرفتن در گوشه اتاق، چهارچوب در و رفتن به فضای باز را در هنگام بروز زلزله از جمله نکاتی اعلام کرد که دانش‌آموزان در هنگام بروز زلزله باید انجام بدهند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code