موضوعات
خوزستان

صادرات روزانه 2 میلیون دلار کالا از شلمچه به عراق

نویسنده:
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه هدف اصلی سازمان منطقه آزاد اروند توسعه صادرات است گفت: مرز شلمچه ظرفیت بسیار بالایی در صادرات، ترانزیت کالا و مسافری دارد و روزانه 2 میلیون دلار از این مرز به کشور عراق صادرات انجام می‌شود.
1396/07/19
به گزارش ایسنا «محمود ترک‌زاده» اضافه کرد: سال گذشته درمجموع یک میلیارد و 300 میلیون دلار کالا از طریق مرز بین‌المللی شلمچه به عراق صادر شد.
وی گفت: در گذشته به دلیل حضور داعش در استان بصره، در امر صادرات مشکلات فراوانی داشتیم، اما اکنون استان بصره کاملا امن است و تعاملات خوبی با آن داریم.
ترک‌زاده افزود: استان بصره به لحاظ فرهنگی، ساختار و قومیتی مشابه استان خوزستان دارد و استاندار بصره نیز تجارت و اصول و فنون آن را به خوبی می‌شناسد و این مسئله باعث شده تعاملات خوبی با این استان داشته باشیم.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه هدف اول این سازمان صادرات است گفت: با توجه به شرایط گمرکی و وجود ضوابط، همه دغدغه و توجه معطوف به کشور عراق است و به دنبال این هستیم که راهکاری برای تعاملات بیشتر پیدا کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبتش با بیان اینکه در منطقه آزاد اروند 130 واحد تولیدی در حال فعالیت است گفت: این منطقه دارای دو شرکت تولیدی بزرگ فولاد است که یکی تولیدکننده 600 هزار تن فولاد در روز و واحد دیگر تولیدکننده 3 هزار تن در روز است.
ترک‌زاده افزود: از گذشته پایه آبادان و خرمشهر بر معاملات و تجارت بوده است و در نظر داریم هر هفته یا ماهانه از افرادی که در امر صادرات و تجارت صاحب نظر هستند، دعوت کنیم تا برای توسعه از آنها راهکار بگیریم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code