موضوعات
خوزستان

شناسایی 100 دانش‌آموز عشایر جامانده ‌از تحصیل

نویسنده:
رئیس آموزش و پرورش عشایر خوزستان با اشاره به لزوم توجه به بازماندگان از تحصیل در مناطق عشایری گفت: در مرحله اول طرح شناسایی بازماندگان از تحصیل 100 بازمانده از تحصیل در مناطق عشایری استان شناسایی و جذب شدند.
1396/07/17
«حمید قنبری» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نکاتی که مدیرکل آموزش و پرورش دنبال می‌کند مسئله بازماندگان از تحصیل است. در مرحله اول بررسی‌ها با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 100 بازمانده از تحصیل در مناطق عشایری خوزستان شناسایی و جذب شدند.
وی افزود: در مدارس عشایری به دلیل پراکندگی زیاد مناطق و پایین بودن نرم دانش‌آموزان، مدرسه متوسطه اول و دوم وجود ندارد. برای بهبود وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان مدارس می‌توانیم مراکز شبانه‌روزی را در مناطق عشایری افزایش دهیم.
رئیس آموزش و پرورش عشایر خوزستان ادامه داد: ایجاد یک یا دو مرکز شبانه‌روزی جدید در مناطق عشایری می‌تواند به دانش‌آموزان عشایری کمک کند تا ادامه تحصیل دهند. علی‌رغم اینکه مدارس شبانه‌روزی عشایری در استان وجود دارند، ممکن است برخی از خانواده‌ها اجازه ندهند فرزندان آنها در این مدارس شبانه‌روزی مشغول به تحصیل شوند.
قنبری ادامه داد: مهم‌ترین مسئله‌ای که در مورد تحصیل دانش‌آموزان عشایری مطرح است مشکل ایاب و ذهاب دانش‌آموزان و هزینه‌ ناشی از آن است. موضوع سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان عشایری نیاز به توجه ویژه‌ای دارد. سال گذشته حدود 70 میلیون تومان از سوی اداره‌ کل آموزش و پرورش خوزستان برای تامین سرویس این دانش‌آموزان در نظر گرفته شده بود که این هزینه برای دانش‌آموزان عشایری کافی نیست.
رئیس آموزش و پرورش عشایر خوزستان با بیان اینکه هنوز هزینه‌ای برای سرویس دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید ابلاغ نشده است ادامه داد: برای بهبود وضعیت لازم است این هزینه امسال حداقل 150 میلیون تومان باشد تا سرویس مناسب برای دانش‌آموزان فراهم شود.
قنبری افزود: البته مشکل رفت‌وآمد به مدارس عشایری تنها متعلق به دانش‌آموزان نیست، بلکه معلمان هم برای رفتن به مدارس مناطق عشایری مجبورند هزینه‌های زیادی پرداخت کنند که این موضوع نیازمند توجه ویژه‌ مسئولان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code