موضوعات
خوزستان

رشد کشفیات مواد مخدر در استان

نویسنده:
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: در نیمه نخست امسال 2 هزار و 719 کیلوگرم انواع مواد مخدر و افیونی در خوزستان کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش نشان می‌دهد.
1396/07/19
به گزارش ایرنا، سرهنگ «یدالله امیری» در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان افزود: در این زمینه 4 هزار و 538 قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی خوزستان داده شدند.
وی گفت: کشف این میزان مواد مخدر در جریان اجرای 4 هزار و 912 عملیات ماموران مبارزه با مواد مخدر خوزستان صورت گرفت.
امیری افزود: 64 دستگاه خودرو، 58 دستگاه موتورسیکلت، 21 قبضه سلاح از این قاچاقچیان مواد مخدر در این مدت توقیف و 30 باب خانه که محل توزیع موادمخدر بود نیز پلمب شدند.
به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خوزستان، بیشتر مواد مخدر در مناطق حاشیه‌ای شهرها و محورهای ورودی به خوزستان کشف شده است.
استاندار نیز در این نشست بر حضور جامعه‌شناسان و آسیب‌شناسان آسیب‌های اجتماعی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با هدف عملیاتی کردن راهکارهای علمی در کنترل و کاهش معضل اعتیاد در خوزستان تأکید کرد.
«غلامرضا شریعتی» با تأکید بر پرهیز از جزیره‌ای عمل نکردن در موضوع مبارزه با مواد مخدر، برخورد با معتادان متجاهر (معتادانی که رفتار، گفتار و اعمالشان در عرف دلالت بر اعتیادشان داشته باشد) و هدایت آنها به کمپ‌های ترک اعتیاد را ضروری عنوان کرد.
وی گفت: دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید در مورد کنترل و مبارزه با مواد مخدر نقشه راه بدهند و برنامه‌های خود را طبق آن پیش ببرند و ضریب موفقیت خود را نیز بیان کنند.
استاندار در ادامه، خواستار تدوین نقشه راه برای پنج سال آینده با هدف مبارزه با مواد مخدر و کنترل اعتیاد در استان توسط دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان شد.
وی همچنین بر لزوم تداوم کار فرهنگی و ایجاد اشتغال برای معتادان بهبودیافته تأکید کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code