موضوعات
خوزستان

توسعه میدان‌های نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب

نویسنده:
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از امضای نخستین قرارداد توسعه میدان‌های نفتی در این شرکت تا دی ماه خبر داد و گفت: این قرارداد در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی امضا خواهد شد.
1396/07/18
«بیژن عالی پور» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت‌های خارجی اظهار کرد: از سال گذشته تا نیمه نخست سال جاری، ۸ تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های خارجی و داخلی برای توسعه ۴ میدان کرنج، پارسی، رگ سفید و شادگان امضا شده است.
وی ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه‌ها، شرکت‌های مورد اشاره 6 ماه مهلت داشته‌اند تا پیشنهاد و طرح فنی و عملیاتی خود را برای توسعه و افزایش تولید این میدان‌های ارائه کنند که تعدادی از این شرکت‌ها برنامه‌های خود را ارائه داده و هم‌اکنون کارشناسان مناطق نفت‌خیز جنوب در حال بررسی‌های فنی، حقوقی و اجرایی این پیشنهادها هستند. مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه مذاکرات ادامه دارد و نام میدانی که قرارداد توسعه آن امضا خواهد شد در آینده نزدیک مشخص می‌شود افزود: براساس برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده، پیش‌بینی می‌شود تا حدود دو ماه آینده مذاکرات با شرکت‌هایی که طرح نهایی توسعه یکی از میدان‌های را به پایان رسانده‌اند به اتمام برسد و پس از آن نخستین قرارداد توسعه میدان‌های براساس مدل جدید قراردادهای نفتی امضا خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code