موضوعات
خوزستان

بیش از 12هزار آبادانی در انتظار شغل

نویسنده:
فرماندار آبادان گفت: در شهرستان آبادان حدود 12هزار و 700 نفر از جوانان آبادان متقاضی دریافت شغل هستند...
1396/09/13
فرماندار آبادان گفت: در شهرستان آبادان حدود 12هزار و 700 نفر از جوانان آبادان متقاضی دریافت شغل هستند.
«عزیزالله شهبازی» اظهار کرد: طی 4 سال گذشته، نرخ بیکاری در شهرستان آبادان به شکل پاندولی میان 25 تا 27 درصد در نوسان بود.
وی افزود: در طول 4 سال گذشته تاکنون با وجود مشکلات مالی بسیاری که در بخش‌های مختلف دولت وجود داشت، با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد اروند، حداقل اعتبارهای در نظر گرفته شده برای استان، با دعوت از بخش خصوصی و هماهنگی با بانک‌ها تلاش شد تا بیکاری در آبادان کاهش پیدا کند.
فرماندار آبادان گفت: این تلاش‌ها در زمینه هماهنگی با بانک‌ها برای کاهش نرخ بیکاری باعث شد تا 18واحد صنعتی که راکد بودند، مجددا به عرصه تولید بازگردند و بتوانند با ظرفیت نسبی خود تولید کنند.
شهبازی با اشاره به اینکه براساس مزیت‌های نسبی که در آبادان وجود دارد، 4 کارگروه برای کاهش نرخ بیکاری تشکیل شد عنوان کرد: کارگروه‌های کشاورزی، آبزی‌پروری، صنعت و تجارت و بازرگانی در بخش‌های مدنظر تشکیل و در این زمینه بازارچه مرزی در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی شد تا زمینه برای ایجاد اشتغال جوانان فراهم شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ بیکاری در آبادان به 14/3 درصد رسیده است گفت: منطقه آزاد اروند در زمینه کاهش نرخ بیکاری و ایجاد امید میان جوانان آبادان کمک شایانی به شهرستان کرده و این تلاش‌ها باعث شده تا برخی از آبادانی‌هایی که از شهرستان مهاجرت کرده‌اند به آبادان بازگردند.
فرماندار آبادان اظهار کرد: شرایط دوباره در آبادان در حال مهیا شدن است تا آبادان مانند گذشته مهاجرپذیر شود و این مسئله برای آبادان که یکی از شهرهای مهم کشور است، بسیار اهمیت دارد.
فرماندار آبادان با اشاره به اینکه فاز 2 پالایشگاه آبادان امیدی را در دل جوانان شهرستان ایجاد کرده است گفت: برای عملیات اجرایی این طرح 3 فاز تعریف شده که در هر فاز حدود 3 هزار نفر نیرو به کار گرفته می‌شود و کار در بخش عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.
شهبازی بیان کرد: در این پروژه براساس ماده 47 قانون برنامه ششم، بومی‌گزینی نیز مورد توجه است تا از همه توان و ظرفیت نیروهای بومی استان در این پروژه بزرگ استفاده شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code