موضوعات
خوزستان

اهواز میزبان جام‌ جهانی کشتی ‌فرنگی شد

نویسنده:
شهر اهواز میزبان رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2018 معرفی شد.
1396/07/17
به گزارش ورزش سه، با توجه به میزبانی ایران در رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای 7 و 8 اردیبهشت ماه سال 97، فدراسیون کشتی با بررسی تمامی شرایط، شهر اهواز و سالن دانشگاه شهید چمران را میزبان مسابقات مذکور انتخاب و به اتحادیه جهانی کشتی معرفی کرد.معرفی شهر اهواز به‌عنوان میزبان جام جهانی کشتی فرنگی با عنایت به هماهنگی‌های صورت‌گرفته با اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان، به دلیل ارج نهادن به مردم شریف این منطقه و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های ویژه تماشاگران پرشور استان خوزستان است.بنا بر این گزارش، نماینده اتحادیه جهانی به‌زودی برای بازدید از امکانات شهر اهواز به ایران سفر می‌کند. این رقابت‌ها در روزهای 7 و 8 اردیبهشت سال آینده و با حضور 8 کشور برتر کشتی فرنگی دنیا روسیه، ایران، ترکیه، گرجستان، آلمان، ارمنستان، مجارستان و قزاقستان برگزار خواهد شد.

مرحله نهایی مینی‌بسکتبال کشور در اهواز
استان خوزستان پس از 20 سال، میزبان یک رویداد نهایی کشوری در رده‌های پایه بسکتبال خواهد بود.
به گزارش فارس، مرحله نهایی مسابقات مینی‌بسکتبال کشور به میزبانی هیأت بسکتبال خوزستان برگزار می‌شود.
در این رقابت‌ها تیم‌های خوزستان، تهران، هرمزگان و اصفهان در سالن 22 بهمن مجموعه ورزشی تختی اهواز حضور دارند. در این مسابقات، نمایندگانی از فدراسیون بسکتبال نیز حضور خواهند یافت. این رقابت‌ها از 20 مهرماه به صورت ضرب‌دری آغاز خواهد شد و تیم‌های تهران و هرمزگان در نخستین دیدار به مصاف هم خواهند رفت. در دومین دیدار نیز خوزستان و اصفهان با یکدیگر مصاف خواهند کرد.این رقابت‌ها روز جمعه 21 مهر با برگزاری دیدار‌های رده‌بندی و فینال به پایان خواهد رسید.

حضور 5 کشتی‌گیر خوزستانی در رقابت‌های جهانی
رئیس هیأت کشتی خوزستان از حضور 5 کشتی‌گیر خوزستانی برای حضور در رقابت‌های کشتی قهرمانی امید خبر داد و گفت: 4 فرنگی‌کار به همراه یک کشتی‌گیر آزادکار خوزستانی در رقابت‌های قهرمانی امید حضور دارند.
«سید حسین مرعشیان» در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: کرامت عبدولی، امین کاویانی نژاد، پیام بویری و امین میرزازاده فرنگی‌کارانی هستند که از خوزستان در مسابقات امید شرکت دارند. همچنین جمال عبادی به عنوان تنها آزادکار خوزستانی، تیم ملی را در این رقابت‌ها همراهی می‌کند.
رئیس هیأت کشتی خوزستان درباره وضعیت آرمان علیزاده، دیگر کشتی‌گیر خوزستانی، گفت: علیزاده یکی از کشتی‌گیران خوب استان به شمار می‌رود که در وزن 85 کیلوگرم کشتی می‌گیرد، اما برای حضور در رقابت‌های امیدهای جهان باید یک دیدار تدارکاتی با مهدی فلاح برگزار کند و نفر برتر این وزن، دوبنده تیم ملی را به تن خواهد کرد.
مرعشیان در ادامه به وضعیت آسیب‌دیدگی جمال عبادی اشاره کرد و گفت: در طول تمرینات، یکی از مهره‌های کمر عبادی آسیب دید و اعزام این کشتی‌گیر به مسابقات یادشده منوط به تایید کادر فنی است، اما در کل انتخاب جمال عبادی از سوی شورای فنی قطعی شده است.
او گفت: با توجه به اینکه عبادی تنها کشتی‌گیر این وزن است، به احتمال زیاد به این مسابقات که شروع هم شده، اعزام می‌شود.
بنا بر این گزارش، اردوی تیم ملی کشتی آزاد امید برای حضور در رقابت‌های جهانی لهستان، در خانه کشتی شماره یک تهران آغاز شده و تا ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود.
تیم ملی کشتی آزاد امید کشور خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان که از 30 آبان تا 5 آذرماه در لهستان برگزار خواهد شد، آماده می‌کند.


ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code