موضوعات
خوزستان

آموزش تخصصی حصیربافان خوزستان

نویسنده:
5 صنعتگر از خوزستان در کارگاه آموزشی بین‌المللی آشنایی با شیوه‌های نوین حصیربافی که به همت اداره‌ کل توسعه و ترویج معاونت صنایع‌ دستی کشور برگزار می‎شود، شرکت خواهند کرد...
1396/09/07
5 صنعتگر از خوزستان در کارگاه آموزشی بین‌المللی آشنایی با شیوه‌های نوین حصیربافی که به همت اداره‌ کل توسعه و ترویج معاونت صنایع‌ دستی کشور برگزار می‎شود، شرکت خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، اداره‎ کل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به منظور تبادل تجربیات و ارتقای سطح دانش تخصصی حصیربافان کشور و آشناسازی آنان با شیوه‎های نوین حصیربافی از مرحله فراوری مواد تا طراحی و ساخت و همچنین رفع عیوب ناشی از مواد اولیه، رنگرزی، فرم‎دهی و تکنیک‎های بافت با مشارکت شورای جهانی صنایع دستی (منطقه آسیا ـ اقیانوسیه) اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی با بهره‎گیری از تجربیات مدرسان بین‌المللی در آذرماه سال جاری کرده است.
با توجه به تنوع مواد اولیه و روش بافت حصیر در سراسر کشور، برگزاری این کارگاه آموزشی به صورت منطقه‌ای (شمال، جنوبِ ۱ و جنوبِ 2) پیش‌بینی شده است و استان خوزستان در کنار بوشهر و ایلام در زمره استان‎های جنوب قرار گرفته‎اند. هریک از استان‎های حاضر در این سه منطقه از کشور می‎توانند درمجموع 5 صنعتگر را در رشته‌ حصیربافی برای این آموزش بین‎المللی معرفی کنند.
آموزش صنعتگران استان‎های جنوب از 11 تا 14 آذر سال ‌جاری در بوشهر انجام می‎شود و در پایان کارگاه برای تمام شرکت‎کنندگان گواهی بین‎المللی صادر خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code