موضوعات
خوزستان

ارسال پیشنهاد افزایش مناطق شهری اهواز به وزارت کشور

نویسنده:
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گفت: پیشنهاد افزایش تعداد مناطق شهری کلانشهر اهواز برای بررسی بیشتر و تایید به وزارت کشور ارسال خواهد شد.
1396/07/19
«شهاب صدیقی» در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پیشنهاد رئیس شورای اسلامی شهر اهواز مبنی بر افزایش تعداد مناطق شهری این کلانشهر اظهار کرد: این پیشنهاد به عنوان یک ایده و نظر قابل بررسی است. البته با توجه به اینکه 8 منطقه شهری اهواز سال گذشته تصویب شدند، افزایش مناطق شهری باید مورد مطالعه و کارشناسی دقیق قرار بگیرد.
وی افزود: طرح جامع شهری اهواز سال گذشته به تصویب رسید، اما هنوز ابلاغ نشده است. در این طرح تعدادی از محلات در حاشیه شرقی و در حاشیه غربی نظیر گلدشت، عین2 و ملاشیه به حریم شهری اهواز اضافه شدند.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری ادامه داد: وزارت کشور برای افزایش تعداد مناطق شهری دستورالعمل خاصی با 20 آیتم دارد. بنابراین برای افزایش مناطق شهری اهواز نیز یک کارگروه ویژه باید تشکیل شود و همچنین در کارگروه‌های مختلف نظیر کارگروه‌های فنی مطرح و براساس دستورالعمل وزارت کشور تمامی آیتم‌ها باید مورد بررسی دقیق  قرار بگیرد.
صدیقی گفت: ما بررسی‌های خود را برای افزایش مناطق شهری اهواز آغاز کرده‌ایم و با تکمیل شدن مطالعات و کارشناسی‌ها در کارگروه‌های ذی‌ربط این پیشنهاد برای بررسی و تأیید به وزارت کشور ارسال خواهد شد. البته باید توجه کرد که بررسی موضوع افزایش مناطق شهری اهواز امری خلق‌الساعه نیست و کمی زمان می‌برد و باید تمامی جوانب آن سنجیده شود تا آنچه به خیر و صلاح مردم است انجام شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code