موضوعات
خوزستان

فرماندار اهواز:

اجرای مصوبه خروج بنکداران از مرکز شهر قطعی است

نویسنده:
در پی تجمع تعدادی از بنکداران، ‌ فرماندار اهواز اجرای مصوبه خروج این صنف از مرکز شهر را قطعی اعلام کرد.
1393/08/26
اهواز- خبرنگار همشهری: ‌روز شنبه تعدادی از اعضای صنف بنکداران مرکز شهر اهواز در خیابان وکیلی تجمع کردند. این تجمع در پی تعیین مهلت تا ۳۰ آبان برای خروج این صنف از هسته مرکزی شهر صورت گرفت. طبق این مصوبه خارج نشدن از مرکز شهر در مهلت مقرر ‌ پلمب این واحد‌ها را در پی خواهد داشت.
در همین رابطه فرماندار اهواز در گفت‌و‌گو با خبرنگار همشهری بر اجرای مصوبه خروج بنکداران از هسته مرکزی تاکید کرد.
 «اسماعیل ارزانی بیرگانی» درباره تجمع این افراد گفت: با نمایندگان بنکداران مذاکراتی صورت گرفته و مسائل در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه بنکداران باید از مرکز شهر بروند، ‌ تصریح کرد: حدود ۴۰ نفر از بنکداران مخالف خروج از مرکز شهر هستند که اغلب آن‌ها نیز فاقد پروانه کسب هستند. این در حالی است که خواسته شهروندان و اهالی منطقه خروج این صنف از هسته مرکزی است. بنابراین نمی‌توانیم منافع شهر را فدای عده کمی کنیم و چاره‌ای جز اجرای این مصوبه نداریم.  ارزانی بیرگانی با اشاره به مهلت 8 ساله به بنکداران برای خروج از مرکز شهر اهواز اظهار کرد: اگر چه برخی مشکلات آن‌ها را می‌پذیریم اما اعتراضات کنونی این صنف وارد نیست. اکنون مراحل قانونی خروج بنکداران طی شده و باید در موعد مقرر از مرکز شهر خارج شوند.
فرماندار اهواز درباره مخالفت بنکداران با انتقال به مجتمع شرق اهواز به دلیل آلودگی زیست محیطی این منطقه توضیح داد: ادارات ذیربط از جمله بهداشت و محیط زیست استقرار در سایت بنکداران در شرق اهواز را بلامانع اعلام کرده‌اند با این حال اصراری بر انتقال آن‌ها در مجتمع شرق نیست و بنکداران مرکز شهر می‌توانند به بازارچه فردوس یا هر نقطه دیگر اهواز که مشکل نداشته باشد نقل مکان کنند. آنچه مهم است اینکه به دلیل مشکلات ترافیکی و اعتراض شهروندان حضور آن‌ها بعد از این در مرکز شهر ممکن نیست.
وی با تاکید بر پیگیری خروج این صنف از هسته مرکزی از این واحد‌ها خواست که با مسئولان همکاری کنند و برای منافع شهر و اهالی منطقه، ‌ مرکز شهر را ترک کنند.

معرفی محل‌های مناسب برای جابجایی
مجتمع بنکداران اهواز با ۷۲۰ قطعه زمین، از سال ۸۸ فعالیت خود را آغاز کرده و بیش از ۱۰۰ واحد در آن مستقر شده‌اند. اکنون نیز بازار فردوس که در اسفند ۹۲ بهره برداری شده به عنوان محل مناسبی برای جابه جایی بنکداران معرفی شده است. ظرفیت این بازار برای استقرار بنکداران بیش از ۱۰۰ غرفه اعلام شده است.
بر اساس اعلام شهرداری اهواز، واحدهایی که در هسته مرکزی شهر حد فاصل خیابان‌های آیت الله بهبهانی– جاده ساحلی شرقی و خیابان رضوی –جمهوری قرار دارند، مشمول طرح خروج بنکداران هستند.
نایب رئیس اتحادیه صنف بنکداران و حق العمل کاران شهرستان اهواز اما تجمع اعضای این صنف را رد کرد و گفت: این یک تجمع نبوده و خبر از سوی رسانه‌ها بزرگنمایی شده است.
 «علیرضا صلواتی» اظهار کرد: موضوع انتقال بنکداران با مسئولان ذیربط در جلسات مختلف مطرح و در حال بررسی است. اعضای این صنف نیز همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه مشکل خاصی برای خروج از مرکز شهر نداریم افزود: همکاران مسائلی را مطرح کرده‌اند و مذاکراتی با مسئولان انجام شده که منتظر نهایی شدن آن هستیم. موضوع به صورت قانونی در حال پیگیری است و اکنون شرایط خاص است و صلاح بر این است که این مسائل رسانه‌ای نشود.
صلواتی از توضیح بیشتر دراین باره خودداری کرد و گفت: ‌ به دلیل سوتفاهم‌های ناشی از اخبار گذشته از یک سال پیش تا کنون مصاحبه نکرده‌ام.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code