موضوعات
خوزستان

اجرای «طرح پاییزه کتاب» در اهواز

نویسنده:
«طرح پاییزه کتاب» همزمان با روز کتابگردی (2 آذر) در کتابفروشی‌های عضو طرح سراسر کشور برگزار ‌شد. در شهر اهواز نیز این طرح اجرا شد که استقبال گرم اهوازی‌ها را در پی داشت...
1396/09/04
«طرح پاییزه کتاب» همزمان با روز کتابگردی (2 آذر) در کتابفروشی‌های عضو طرح سراسر کشور برگزار ‌شد. در شهر اهواز نیز این طرح اجرا شد که استقبال گرم اهوازی‌ها را در پی داشت.
به گزارش ایرنا، طرح پاییزه کتاب با تخفیف 20 تا 25 درصدی تا 22 آذر در مراکز استان‌ها و 2 دی در شهرستان‌ها اجرا می‌شود.
در اولین روز از این طرح به مناسبت روز کتابگردی، کتابفروشان کتاب‌های خود را با تخفیف عرضه کردند.
طرح پاییزه کتاب با شعار «هر ورقش دفتری‌ست» بعد از طرح‌های «کتابفروشی‌ای به وسعت ایران»، «عیدانه کتاب»، «تابستانه کتاب» و «پاییزه کتاب» هفتمین گام برای توجه به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها است.
در دومین طرح پاییزه کتاب خریداران می‌توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی کتاب‌های عمومی را با 20 درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با 25 درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در حاشیه روز کتابگردی و بازدید از 3 کتابفروشی رشد، محام و شرق اهواز اظهار کرد: در این طرح سه کتابفروشی رشد، محام و شرق اهواز قرار دارند و به خریداران کتاب تخفیف 25 درصدی می‌دهند.
«محمد جوروند» با بیان اینکه روز کتابگردی طرح بسیار خلاقانه ای است، افزود: امروز با همراهی تعدادی از نویسندگان، شاعران و ناشران از سه کتابفروشی مطرح اهواز بازدید شد و استقبال بسیار خوب مردم نشان داد که حوزه کتابخوانی در اهواز همچنان امیدوارکننده است.
وی گفت: تلاش داریم حمایت از کتابفروشی‌ها، ناشران و همه کسانی که به نحوی با حوزه کتاب مرتبط هستند، جدی‌تر و به صورت مستمر انجام شود.
جوروند تاکید کرد: حضور ناشران در این کتابگردی درواقع چشم‌انداز روشنی است تا میان ناشران خوزستانی و کتابفروشی‌ها ارتباط برقرار شود و کتابفروشی‌های استان، کتاب‌های ناشران خوزستانی را در کنار دیگر کتاب‌هایشان عرضه کنند.
این مسئول گفت: کتاب‌هایی که امروز در کتابفروشی‌های اهواز مشاهده شد از نظر کیفیت و کمیت خوب و متنوع هستند و با توجه به استقبال مردم از این کتابفروشی‌ها می‌توان گفت کتاب در سبد خانوارهای خوزستانی قرار دارد.
وی با بیان اینکه هر چند وقت یک بار از کتابفروشی‌های اهواز بازدیدی خواهیم داشت گفت: کتابفروشی‌های خوزستان باید تبدیل به کافه‌کتاب شوند تا ضمن فروش کتاب، در کنار آن پاتوقی برای نویسندگان، نقد و رونمایی کتاب هم باشند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه با اشاره به وضعیت کتابفروشی «بین‌الملل» اهواز گفت: این کتابفروشی در دوره‌ای به خاطر مشکلاتی که داشت تعطیل شد، اما همین جا اعلام می‌کنم که ما حاضریم از این کتابفروشی حمایت کنیم تا دوباره راه‌اندازی شود.
جوروند افزود: کتابفروشی بین‌الملل اهواز با قدمت 80 ساله، حس نوستالژی برای ما خوزستانی‌ها ‌داشت که امیدواریم با همان انبوه و وسعت دوباره راه‌اندازی شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code