موضوعات
خراسان شمالی

1414 تن کلزا از کشاورزان خراسان شمالی خریداری شد

نویسنده:
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال زراعی جاری یک هزار و 414 تن محصول کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان این استان خریداری شده است....
1396/07/05
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال زراعی جاری یک هزار و 414 تن محصول کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان این استان خریداری شده است.
محمدنقی کاظمیان در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تمامی مبلغ کلزای خریداری شده در این استان پرداخت شده است اظهار کرد: سال گذشته محصول کلزا در سطح 4 هزار و 480 هکتار از مزارع این استان کشت شد که به دلیل سرما و وقوع یخبندان در آذرماه، 70 درصد کشت آن از بین رفت و جایگزین کشت‌های دیگر شد.
وی با بیان اینکه 30 درصد باقی مانده از محصول کلزا در سطح هزار و 500 هکتار بود گفت: کشت و برداشت محصول کلزای استان در مقایسه با سال گذشته بسیار کاهش داشته است.
کاظمیان افزود: امسال محصول تولیدکنندگان کلزا در استان خراسان شمالی به ازای هر کیلو گرم 27 هزار و 830 ریال از کشاورزان این استان خریداری شد.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: خرید محصول کلزا از کشاورزان این استان از 10 خردادماه آغاز شد که هم اکنون به پایان رسیده است.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزاز است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code