موضوعات
خراسان شمالی

۲۸۶ ناشر در نمایشگاه کتاب خراسان‌شمالی حضور دارند

نویسنده:
مدیرکل ارشاد استان خراسان شمالی در افتتاحیه دهمین نمایشگاه کتاب گفت: ۲۸۶ ناشر در نمایشگاه حضور دارند که آثار خود را در ۱۷۶ غرفه به نمایش می‌گذارند...
1396/08/06
مدیرکل ارشاد استان خراسان شمالی در افتتاحیه دهمین نمایشگاه کتاب گفت: ۲۸۶ ناشر در نمایشگاه حضور دارند که آثار خود را در ۱۷۶ غرفه به نمایش می‌گذارند.
به گزارش تسنیم، «حسین فرخنده» در افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی اظهار کرد: 176 غرفه در این نمایشگاه دایر است که آثار 286 ناشر را به نمایش گذاشته‌اند، 12 ناشر استانی و هفت کتاب‌فروشی استان نیز در بین آن‌ها دیده می‌شوند. میزان بن اختصاص یافته به دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی 400 میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته به جهت استقبال مردم‌ 50 میلیون تومان بیشتر شده است. هم‌چنین 36 هزار و 443 عنوان کتاب در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.
وی از برگزاری 30 برنامه جانبی در کنار دهمین نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: برنامه‌هایی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی از جمله تصویرسازی کتاب کودک، برگزاری کارگاه داستان‌نویسی خلاق، برگزاری کارگاه‌های فیلمنامه‌نویسی، برگزاری نشست آموزشی کتابداران توسط کانون مساجد، رونمایی از کتاب فرهنگیان، حضور شاعران استانی و کشوری، نشست تخصصی با موضوع هنر، توسعه کتاب‌خوانی مدارس و برگزاری مشاعره شعر آیینی پیش بینی شده است.
مدیرکل ارشاد استان تاکید کرد: برنامه بیمه مؤلفان و ناشران، معافیت مالی کتاب‌فروشان و تسهیلات نوسازی برای توسعه کتاب‌فروشی‌ها تا سقف 350 میلیون تومان از دیگر حمایت‌های فرهنگ و ارشاد از مولفان و ناشران است.
 فرخنده ادامه داد: 2روستای قلعه‌خان و طبر از خراسان شمالی در بین هزار روستا به عنوان دوستدار کتاب انتخاب شدند.
وی در خصوص تخفیف‌های نمایشگاه کتاب بیان کرد: علاوه بر 20 درصد تخفیف بن کارت، ناشران موظف هستند 10 درصد از قیمت پشت جلد کتاب نیز تخفیف قائل شوند.
مدیرکل ارشاد خراسان شمالی تاکید کرد: امسال 12 هزار مترمربع به سرانه کتاب‌خانه استان اضافه خواهد شد. هم‌چنین 8 کتاب‌خانه روستایی و 4کتاب‌خانه شهری نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی در پایان اضافه کرد: نمایشگاه کتاب پاسداشت هنر و علم است و باید دانش و فرهنگ در جامعه رونق بگیرد. حضور و استقبال پرشور مردم نشانه اهمیت ایرانیان به کتاب و کتاب‌خوانی است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code