موضوعات
خراسان شمالی

کار جهادی دانشجویان درمناطق زلزله زده خراسان شمالی

نویسنده:
مسئول گروه‌های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی گفت: دانشجویان جهادی داخل و خارج استان 20 هزار نفرروز در مناطق زلزله زده این استان کار انجام دادند.
1396/06/15
 به گزارش ایرنا، «محسن پولادی» اظهار کرد: 32 گروه جهادی دانشجویی در این استان فعالیت دارند که از مجموع این تعداد 19 گروه از دانشجویان این استان و 13 گروه نیز از سایر استان‌ها هستند. این مقام مسئول با بیان اینکه این گروه‌ها در مناطق زلزله زده این استان مستقر و مشغول خدمات رسانی به مردم زلزله زده و نیازمند شدند افزود: علاوه بر کمک در مناطق زلزله زده این استان 2 گروه جهادی در کالی مانی مانه و سملقان و مناطق محروم فاروج نیز مستقر و به مردم نیازمند و محروم خدمات ارائه دادند. وی با بیان اینکه 2 هزار نفر جهادگر دانشجو در مناطق محروم و زلزله زده این استان حضور یافتند افزود: از مجموع این تعداد یک هزار و 800 نفر در مناطق زلزله زده و 200 نفر نیز در روستاهای محروم حضور یافتند. پولادی اظهار کرد: دانشجویان جهاد گر ساخت 11 باب واحد مسکونی در مناطق زلزله را بر عهده گرفتند که تاکنون پیشرفت فیزیکی بالای 40 درصد دارند، همچنین 80 چشمه سرویس بهداشتی و 3انبار علوفه و دام نیز ساخته و تحویل داده شده‌اند. وی با بیان اینکه هم اکنون در آستانه فصل سرد سال هستیم گفت: با توجه به سرد شدن هوا ساخت و سازهای واحد‌های مسکونی و کمک به زلزله زده‌ها باید سرعت داده شود.
وی یکی از معضلات روستایی این مناطق را خرابی انبارهای علوفه دانست و افزود: متاسفانه در این خصوص اقدامی انجام نشده است و روستاییان در فصل سرما با کمبود علوفه مواجه خواهند شد، دستگاه‌های مسئول در این خصوص اقدام خاصی انجام نداده اند.
مسئول گروه‌های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی اشاره ای به خدمات گروه‌های جهادی نیز کرد و افزود: این گروه جهادی در روستای دراقانلو مستقر شدند و 2 هزارنفر ویزیت رایگان شدند.
وی اظهار کرد: بزرگ ترین گروه جهادی پزشکی کشور در فاروج مستقر شدند که به مردم بیش از 40 روستا خدمات ارائه دادند که طبق برآورد بیش از 10 میلیارد ریال در این مناطق از نظر ریالی خدمت ارائه شده است.
پولادی در بخش دیگری از سخنانش نیز خواستار تشکیل پشتیبانی برای گروه‌های جهادی در این استان شد و گفت: این آمادگی را داریم تا با تشکیل پشتیبانی خدمات را اولویت بندی کنیم. بر اساس اعلام مسئولان در این استان، در زلزله 23 اردیبهشت ماه امسال، 14 هزار و 509 واحد مسکونی در 77 روستا و 2 شهر استان خسارت دیدند.
در این حادثه 2 هزار و 429 واحد در روستاها به و در شهرها نیز 2 هزار و 500 واحد علت شدت زلزله باید تخریب شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code