موضوعات
خراسان شمالی

پرداخت30میلیارد ریال تسهیلات به پرورش دهندگان ماهی در خراسان شمالی

نویسنده:
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 میلیارد ریال تسهیلات برای تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان ماهی در این استان پرداخت شده است....
1396/07/17
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 میلیارد ریال تسهیلات برای تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان ماهی در این استان پرداخت شده است.
«محمدعلی مصباحی» در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در این راستا، 60 میلیارد ریال تسهیلات برای استفاده پرورش دهندگان ماهی به بانک‌های سینا، صندوق توسعه ملی، کارآفرینی و مهر امید معرفی که 50 درصد آن پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه تسهیلات مزبور در بخش آبزیان و امور شیلات خراسان شمالی برای 37 نفر در نظر گرفته شده است، گفت: به هر متقاضی از یک میلیارد ریال تا 10 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.
مصباحی شرایط پرداخت تسهیلات برای پرورش‌دهندگان و تولید کنندگان ماهی در این استان را با کارمزد 4 درصد، 8 درصد و در  برخی موارد 18 درصد عنوان کرد و افزود: پرداخت تسهیلات با کارمزد 18 درصد برای تولیدکنندگان پرورش ماهی فقط ضرر است و استقبال در این خصوص بسیار کم است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: تسهیلات پرداخت شده برای خرید بچه ماهی، توسعه و احداث مرکز پرورش ماهی است که 25 درصد از تسهیلات آورده متقاضی با اقساط 36 ماهه و بالاتر است.
به گفته مصباحی خراسان شمالی 95 استخر ذخیره پرورش ماهی سردآبی دارد که از این تعداد 75 استخر با ظرفیت تولید سالانه هزار و 200 تن مجوز دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code