موضوعات
خراسان شمالی

نباید در حوزه کشاورزی خام‌فروشی کنیم

نویسنده:
استاندار خراسان شمالی گفت: در حوزه کشاورزی توانمندی بالایی در این استان وجود دارد و با ایجاد صنایع تبدیلی باید از خام‌فروشی جلوگیری شود.
1396/09/07
 به گزارش ایرنا، «محمد رضا صالحی» در آیین پایانی هشتمین نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته دام و طیور و آبزیان گفت: باید با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه‌های مختلف کشاورزی باعث ایجاد اشتغال و افزایش درآمد بهره برداران شویم که به این مهم در اقتصاد مقاومتی نیز اشاره شده است.
وی افزود: استان خراسان شمالی توانمندی بالایی در حوزه زعفران، گیاهان دارویی و بخش دامپزشکی دارد که باید علاوه بر ایجاد راهکار برای صادرات این محصولات در راستای صنایع تبدیلی و تکمیلی نیز تلاش داشته باشیم تا از خام فروشی جلوگیری شود.
وی بر ایجاد اشتغال در این استان تاکید کرد و گفت: در تابستان امسال نرخ بیکاری در استان 9/9 درصد بوده که وضعیت خوبی محسوب می‌شود.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه آمادگی پرداخت تسهیلات خوب و کم بهره به متقاضیان برای ایجاد کار را داریم گفت: در بخش‌ اشتغال به این استان هفت هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که در حوزه‌های مختلف به خصوص تعاونی آماده پرداخت تسهیلات هستیم.
صالحی در بخش دیگری از سخنانش به کم آبی و کاهش بارندگی اشاره کرد و گفت: هم اکنون انرژی خورشیدی خوبی داریم که باید از این انرژی حداکثر استفاده را داشته باشیم.
وی اظهار کرد: در برنامه داریم تا پایان دولت دوازدهم برای تمام خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در حوزه انرژی خورشیدی درآمد ایجاد کنیم.
در این نمایشگاه 76 شرکت در بخش خصوصی از استان‌های مختلف در 106 غرفه شرکت داشتند و به مدت 5 روز تولیدات و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code