موضوعات
خراسان شمالی

مصوبه‌ای برای جبران خسارت تاکداران خراسان شمالی ابلاغ نشده است

نویسنده:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به خسارت ۸۰ میلیارد تومانی تاکداران استان از بیماری سفیدک انگور، گفت: برای جبران این خسارت، مصوبه‌ای ابلاغ نشده است...
1396/07/11
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به خسارت ۸۰ میلیارد تومانی تاکداران استان از بیماری سفیدک انگور، گفت: برای جبران این خسارت، مصوبه‌ای ابلاغ نشده است.«عبدالله یوسفی» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال گذشته آفت سفیدک انگور۸۰ میلیارد تومان به تاکستان‌های خراسان شمالی خسارت وارد کرد که تاکنون تنها ۸۰۰میلیون تومان و از محل منابع استانی برای کنترل این آفت هزینه شده است.
یوسفی گفت: در بخش خسارت‌های واردشده به محصولات کشاورزی تسهیلاتی پرداخت نمی‌شود چراکه بر اساس شاخص‌های سازمان مدیریت بحران، کشاورزان باید در این خصوص از بخش بیمه محصولات زراعی بهره‌مند شوند.وی بیان کرد: با توجه به گستره خسارت در سال گذشته، پیگیری‌هایی برای دریافت تسهیلات از محل منابع مدیریت بحران انجام شد اما متأسفانه این امر به دلیل محدودیت منابع مالی دولت در دستور کار قرار نگرفته است.
وی گفت: برای کمک به کشاورزان خراسان شمالی مصوب شده است تمام باغ‌های انگور امسال از محل منابع استانی بیمه شود و سهم باغدار به‌طور ۱۰۰ درصد از سوی دولت پرداخت شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی همچنین در خصوص جبران خسارت‌های ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزی استان گفت: برآورد خسارت‌ها انجام‌شده است.
یوسفی افزود: محصولاتی همچون کلزا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برآورد خسارت شده که برای جبران این خسارت به کلزا کاران اعلام‌شده است اگر از بیمه مطالباتی دارند امسال بدون اینکه پرداخت نقدی داشته باشند، کشت پاییزه خود را انجام دهند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code