موضوعات
خراسان شمالی

مصرف آب شهری در خراسا ن شمالی 17درصد افزایش یافت

نویسنده:
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مصرف آب شرب شهری درزمان پیک مصرف تابستان در استان نسبت به سال گذشته 17درصد افزایش یافته که این میزان در ساعت پیک مصرف رقم بالایی است...
1396/05/07
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: مصرف آب شرب شهری درزمان پیک مصرف تابستان در استان نسبت به سال گذشته 17درصد افزایش یافته که این میزان در ساعت پیک مصرف رقم بالایی است.
«رضا عطایی» در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: پیک مصرف آب در شهرهای استان از15 خرداد تا 15 شهریوراست. در این میان تیرماه اوج مصرف آب را داشتیم و روز اول تیر بیشترین میزان مصرف آب شهری در استان بوده است.
وی با اشاره به کاهش بارندگی سال جاری زراعی دراستان گفت: خراسان شمالی چهارمین استان کم بارش پس از استان‌های خوزستان،یزد و کهگیلویه وبویراحمد در سال زارعی جاری است.
عطایی با بیان اینکه خراسان شمالی جزو استان‌های بحرانی در میزان بارش‌هاست،تصریح کرد: امسال در استان کاهش 28درصدی بارش‌ها را داشتیم.
وی مصرف روزانه آب شرب هر نفر در استان را 219 لیتر اعلام کرد و افزود:هرچند این میزان از متوسط کشوری کمتر است ولی نسبت به مصارف دیگر، بالاست که باید به 160 لیتر برای هر نفر برسد.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی ساعات پیک مصرف آب را ساعت 11تا 14 ذکر کرد و از مردم خواست با بهینه مصرف کردن آب در این ساعات و پرهیز از استفاده آب شرب درمصارف غیر ضروری به عبور از زمان پیک مصرف تابستان کمک کنند. وی افزود: بیشترین مصارف آب شهری پس از انشعابات خانگی،دانشگاه‌ها، شهردا ری‌ها و اداراتی که فضای سبز دارند، هستند که باید برای آبیاری فضاهای سبز این مراکز در شب که پایین ترین پیک مصرف است اقدام شود.
تعداد مشترکان این شرکت در خراسان‌شمالی 180 هزار مشترک است که گفته می‌شود سالانه 23 درصد به آن‌ها اضافه می‌شود.
استان 873 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code