موضوعات
خراسان شمالی

مشارکت ۵۰ هزار دانش‌آموز در المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای خراسان شمالی

نویسنده:
معاون آموزش و پرورش خراسان شمالی از حضور ۳۵ درصدی دانش‌آموزان استان در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای خبر داد و گفت: بالغ بر ۵۰ هزار دانش‌آموز در یک هزار آموزشگاه استان دراین المپیاد شرکت دارند...
1396/08/08
معاون آموزش و پرورش خراسان شمالی از حضور ۳۵ درصدی دانش‌آموزان استان در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای خبر داد و گفت: بالغ بر ۵۰ هزار دانش‌آموز در یک هزار آموزشگاه استان دراین المپیاد شرکت دارند.
«حسن لنگری» در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در همه شهرستان‌های خراسان شمالی به‌صورت همزمان و نمادین در بعضی از مدارس اجرا شد.
وی افزود: بالغ بر 50 هزار دانش‌آموز در هزار آموزشگاه استان در المپیاد ورزشی درون مدرسه مشارکت دارند.
لنگری ادامه داد: حدود 35 درصد از دانش‌آموزان در این المپیاد مشارکت دارند. این المپیاد به لحاظ کمی و کیفی در بالاترین سطح ممکن و با کمترین هزینه برگزار می‌شود.
معاون آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد: المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای مشارکت تمام معلمان‌ مدیران‌ همکاران و دانش‌آموزان را در بر دارد به‌طوری که هر کدام از دانش‌آموزان و معلمان در این طرح مسئولیت و ایفای نقش دارند.
وی افزود: برپایی نمایشگاه‌های تغذیه سالم در حاشیه چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای از اهمیت خاصی برخوردار است. لنگری یکی از آثار المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را ارتقای سطح اعتماد به‌نفس کودکان دانست و گفت: کودکانی که اعتماد به‌نفس دارند دارای نشاط و خلاقیت هستند و به‌راحتی دوست پیدا می‌کنند. المپیاد ورزشی درون مدرسه ‌ای از این  بابت حائز اهمیت است که اگر جهشی در آینده ورزشی کشور رخ دهد، مطمئناً از المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای نشأت گرفته است.
معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروزه تحرک‌نداشتن دانش‌آموزان‌ خطری جدی برای آن‌ها به‌شمار می‌رود. همچنین یکی از نتایج آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان‌ گوشه‌گیر بودن کودکان و نوجوانان است. لذا ایجاد نشاط اجتماعی برای ما در مدارس یک اصل به حساب می‌آید.
لنگری ضمن اشاره به فلسفه المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای تاکید کرد: مهم‌ترین هدف از برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای آموزش مهارت‌های اجتماعی و زندگی بین دانش‌آموزان است.
وی در پایان اضافه کرد: دانش‌آموزان در این المپیاد با مهارت‌های اجتماعی زندگی از قبیل صداقت، عزت نفس، گذشت، صبر، مدارا، خلاقیت و گفت وگو آشنا می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code