موضوعات
خراسان شمالی

محرومیت 3 هزار دانش آموز خراسان شمالی از تحصیل

نویسنده:
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: براساس آمارهای جمع آوری شده، حدود 3 هزار دانش آموز در این استان به علت مشکلات مالی و اقتصادی نمی‌توانند وارد مدرسه شوند....
1396/06/25
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: براساس آمارهای جمع آوری شده، حدود 3 هزار دانش آموز در این استان به علت مشکلات مالی و اقتصادی نمی‌توانند وارد مدرسه شوند.
براتعلی حاتمی در حاشیه مراسم جشن عاطفه‌ها در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: برای برطرف ساختن این مشکلات، اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از دانش آموزان نیازمند با تهیه و تامین لوازم موردنیاز مانند پوشاک و لوازم التحریر حمایت می‌کند تا شاهد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان نباشیم.
وی با اشاره به کمک‌های ارزشمند خیران به دانش آموزان در جشن عاطفه‌ها اضافه کرد: امیدواریم که کمک‌ها و مساعدت‌های خیران در این راستا زمینه رشد و تحصیل دانش آموزان را که گاهی به علت مشکلات مالی نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند و یا درمقابل دیگر دانش آموزان شرمنده می‌شوند، فراهم کند.
حاتمی گفت: در خراسان شمالی روستاها، مناطق حاشیه نشین و نقاط پراکنده ای وجود دارد که دانش آموزانش خیلی نیازمند هستند و باید در زمینه‌های مختلف از قبیل تامین پوشاک، مواد غذایی و لوازم التحریر از آنها حمایت شود.
وی با ذکر اینکه در اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی دو گروه خیر در قالب گروه مدرسه ساز و مدرسه یار وجود دارد افزود: در مهر ماه سال جاری 136 کلاس درس افتتاح می‌شود که تامین نیمی از هزینه‌های آن توسط کمک‌های خیران بوده است.
حاتمی با بیان اینکه خیران مدرسه یار در تامین پوشاک و لوازم التحریر همکاری دارند اظهارکرد: 12 هزار دانش آموز در خراسان شمالی در مراکز شبانه روزی مشغول تحصیل هستند و هشت هزار نفر در این مراکز شب خواب بوده و نیازمند کمک‌های مختلف هستند.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان این مراکز پنجشنبه و جمعه تعطیل هستند اما به علت مشکلات مالی و نداشتن هزینه‌های رفت و آمد، به کانون گرم خانواده باز نمی‌گردند و این دو روز تعطیل را درمراکز سپری می‌کنند.
حاتمی ادامه داد: در خراسان شمالی طی هفته سه و یا چهار دانش آموز بیمار نیزشناسایی شده که برای درمان آنها با همکاری مراکز درمانی و کمک‌های خیران اقدام می‌شود.
وی همچنین گفت: یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیز برای تامین هزینه‌های کتاب درسی بین دانش آموزان خراسان شمالی توزیع شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code