موضوعات
خراسان شمالی

ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری خراسان شمالی

نویسنده:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: برای توسعه گردشگری در استان نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم هستیم....
1396/07/11
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: برای توسعه گردشگری در استان نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم هستیم.
«آدینه محمد سویدانلویی» در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گردشگری را یکی از پتانسیل‌های کسب درآمد در خراسان شمالی برشمرد و اظهار کرد: این استان به‌واسطه برخورداری از مناطق مختلف تاریخی و طبیعی به‌عنوان فاکتوری مناسب برای جذب گردشگران به شمار می‌رود.
 سویدانلویی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در توسعه اقتصادی استان نقش بسزایی دارد و برای رونق اقتصادی، این ظرفیت‌ها باید موردتوجه قرار بگیرد. وی با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری در خراسان شمالی نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم ازجمله هتل هستیم، افزود: به همین منظور ساخت هتل‌های 5ستاره و 4ستاره در دستور کار استان قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی عنوان کرد: طی 4سال اخیر، ۵۳۵ هزار و ۴۱۲ میلیون ریال حجم سرمایه‌گذاری در مراکز گردشگری استان بوده است.سویدانلویی ورود 2 هزار و ۷۱۵ نفر گردشگر خارجی به خراسان شمالی و وجود 8 سفره‌خانه سنتی و ۵۰ رستوران بین‌راهی را نشان از روند رو به بهبود صنعت گردشگری در استان بیان کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code