موضوعات
خراسان شمالی

سرعت مناسب بازسازی مناطق زلزله‌زده خراسان شمالی

نویسنده:
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه اقدامات خوبی برای بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله در خراسان شمالی انجام شده است گفت: با ابلاغ مصوبه اخیر دولت، بازسازی و رسیدگی به این مناطق سرعت می‌گیرد.
1396/05/11
به گزارش ایرنا، «اسماعیل نجار» در آیین تجلیل از امدادگران و نجات‌گران هلال احمر خراسان شمالی اظهار کرد: در بازدیدهایی که از مناطق زلزله زده خراسان شمالی انجام شده، کارهای خوبی برای بازسازی انجام شده است.
معاون وزیر کشور در بخش دیگر سخنان خود گفت: برای کاهش میزان خسارت‌های حوادث طبیعی و بحران‌ها، مسئولان و مردم باید مدیریت بحران را آموزش ببینند.
نجار گفت: مردم و مسئولان باید آموزش‌های لازم برای انجام اقدامات پیش از وقوع حادثه، حین و بعد از آن را فرا گیرند تا در زمان حادثه کمترین آسیب و خسارت را متحمل شوند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: در این زمینه، ارتقای آگاهی و آشنایی مردم با مدیریت بحران باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: ارائه آموزش‌های لازم سبب می‌شود تا در زمان حادثه، مردم منتظر خدمات و امداد‌های مسئولان نباشند و خود برای اقدامات ابتدایی  اقدام کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: مردم باید بتوانند تا زمان رسیدن امدادگران، برای انجام امداد‌های اولیه و اسکان‌های اضطراری اقدام کنند.
نجار با اشاره به برخی گلایه‌ها از کمبود‌ها در امداد رسانی‌ گفت: گلایه‌های مردم از برخی کمبودها در کمک‌رسانی‌ها حاکی از آن است که مردم آموزش‌های کافی برای مدیریت بحران را ندیده اند و در این زمینه لازم است تا مردم با فراگیری آموزش ها، مشارکت در امداد رسانی را فرا گیرند.
وی تصریح کرد: در کشورهای دیگر، حادثه دیدگان در دریافت کمک‌های اضطراری، رفتاری بسیار قانعانه دارند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به پیگیری برای اطلاق عنوان شهید برای امدادگرانی که در صحنه دچار حادثه و کشته می‌شوند اشاره کرد و گفت: با اطلاق این عنوان برای این افراد موافقت نشده است.
در این همایش از امدادگران و دستگاه‌های برتر در حوزه خدمات رسانی به آسیب دیدگان از زلزله قدردانی و از «علی اصغر افتاده» رئیس پیشین خبرگزاری ایرنای خراسان شمالی نیز تجلیل شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code