موضوعات
خراسان شمالی

دولت مانع واگذاری صنایع سنگین خراسان شمالی به بخش خصوصی شود

نویسنده:
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مانع واگذاری صنایع مادر خراسان شمالی به بخش خصوصی شود....
1396/08/01
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مانع واگذاری صنایع مادر خراسان شمالی به بخش خصوصی شود.
«هادی قوامی» در گفت‌وگو با تسنیم در زمینه طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی اظهار کرد: لازم نیست حتما همه دستگاه‌های اجرایی یک پروژه اقتصاد مقاومتی داشته باشند  بلکه 6 تا 7 پروژه اقتصادی در استان هدف گذاری شود و تمام دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی این پروژه‌ها متحد شوند و گام بردارند.
وی از احیای قنات‌های موجود در استان به‌عنوان راه‌حلی مفید برای اشتغال‌زایی خبرداد و افزود: امروزه تعداد زیادی از چاه‌های عمیق اسفراین به دلیل بدهی‌های زیاد خاموش شده است و ادامه فعالیت کشاورزان مختل شده و این هشداری جدی برای بخش کشاورزی استان است.
نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی موافقت خود را با احداث فرودگاه دوم در استان اعلام و تصریح کرد: با توجه به اینکه نمی‌توان موانع طبیعی را از میان برداشت لذا احداث فرودگاه دوم در 30 کیلومتری مرکز استان می‌تواند راهکار حل مشکل تنها فرودگاه خراسان شمالی باشد و آرام آرام جایگزین این فرودگاه شده و بسیاری از مشکلات رفت و آمد هوایی را تسهیل کند.  نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: آلومینای جاجرم و لوله گستر اسفراین جز صنایع استراتژیک کشوری به شمار می‌آیند که باید صنایع پایین دست برای آن‌ها ایجاد شود. امید است با پیگیری‌های هیات دولت و استانداری، از واگذاری این صنایع جلوگیری به عمل آید.
قوامی ادامه داد: احداث مسیر ریلی به سمت بجنورد - شیروان بسیار حیاتی است که می‌تواند کمک شایانی به چرخه اقتصاد استان  کرده و توان داخلی استان و رقابت را چند برابر کند. وی در پایان اضافه کرد: نحوه پرداخت و توزیع یارانه در کشور غلط است. همچنین 46 میلیارد تومان از هدف‌مندی یارانه‌ها سهم خراسان شمالی است که باید به مسیر عمرانی و سرمایه‌گذاری سوق دهیم تا اهداف استان در اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code