موضوعات
خراسان شمالی

دانش آموزان ورزشکار دختر توانمندی حضوردر مسابقات بین المللی رادارند

نویسنده:
نماینده فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی کشور گفت: دانش آموزان ورزشکار دختر ظرفیت و توانمندی برای حضور در عرصه‌های بین المللی را دارند...
1396/05/07
نماینده فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی کشور گفت: دانش آموزان ورزشکار دختر ظرفیت و توانمندی برای حضور در عرصه‌های بین المللی را دارند.
« مهدی بای سلامی» در گفت و گو با ایرنا در خراسان شمالی با بیان اینکه تاکنون دانش آموزان ورزشکار دختر به علت حجاب حق شرکت در مسابقات بین المللی را نداشته‌اند، گفت: هم اکنون تلاش خواهیم کرد تا دانش آموزان دختر نیز بتوانند وارد عرصه‌های بین المللی در حوزه ورزش شوند زیرا که این ظرفیت وجود دارد.
وی اظهار کرد: ای اس اف ( فدراسیون جهانی ورزش دانش آموزی) طبق اساس‌نامه، قوانین سختی برای حضور دختران در مسابقات جهانی دارد که داشتن حجاب یکی از ممنوعیت‌هاست. به همین دلیل دختران دانش آموز کشورمان تاکنون نتوانسته اند در مسابقات جهانی حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه ایران هر ساله تیم‌های زیادی در رشته‌های مختلف از دانش‌آموزان پسر را به مسابقات بین المللی دانش آموزی که هر 2 سال یکبار برگزار می‌شود اعزام می‌کند گفت: خوشبختانه تیم‌های اعزامی حائز رتبه‌های برتر خواهند شد که پارسال در والیبال رتبه سوم جهانی، در مسابقات دو و میدانی قهرمان و در رشته بسکتبال رتبه سوم جهانی را کسب کردیم.
وی افزود: هم اکنون با این فدارسیون هماهنگی و رایزنی‌هایی داریم و تلاش خواهیم کرد تا با اقداماتی زمینه حضور دختران اسلامی را در مسابقات ورزشی بین المللی نیز فراهم کنیم. همچنین تلاش خواهیم کرد تا مجوزهایی برای اعزام دختران دانش آموز به مسابقات بین المللی را نیز دریافت کنیم.
بای سلامی با بیان اینکه تنها یک دوره دختران در مسابقات والیبال آسیا شرکت کردند افزود: دختران دانش آموز کشورمان ظرفیت و پتانسیل خوبی در حوزه ورزش قهرمانی دارند اما متاسفانه تاکنون دیده نشده اند.
بای سلامی افزود: یکی از فعالیت‌های این فدراسیون در بخش بین المللی است که هر سال در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات بین المللی جهانی اعزامی داریم. ایران جزء ای اس اف ( فدراسیون جهانی ورزش دانش آموزی) است.
هم اکنون 20 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در حال برگزاری مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی در 11 رشته هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code